• Єгиптяни штурмують представництва «Братів-мусульман» і палять машини

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 28 листопада 2012 року

Епіцентром протестів у Єгипті стала площа Тахрір у Каїрі, де на антиурядову акцію вчора вийшли майже 100 тисяч осіб. Вони підпалювали машини, закидували поліцейських камінням і штурмували представництва руху «Брати-мусульмани», який підтримує соратника-президента Мухаммеда Мурсі.

Поліція розганяла демонстрантів сльозогінним газом. В результаті від отруєння загинув 60-річний активіст, поранені сотні людей, передає Бі-бі-сі.

У ряді міст Єгипту вуличні сутички перетворилися на бої із застосуванням вогнепальної зброї. Серед них Олександрія, Суец, Ель-Мінья та Ель-Махалла ель-Кубра. У лікарні з вогнепальними пораненнями картеччю доставлені 117 єгиптян.

На площі Тахрір у Каїрі демонстранти встановили наметовий табір і розходитися не збираються. Люди вимагають негайно скасувати декрет про розширення президентських повноважень і називають Мурсі «новим фараоном» та «диктатором».

«Ми більше не хочемо диктатури, єгиптянам потрібна демократія. Ми вважаємо, що видані закони президентом Єгипту ― погані», ― заявив учора один з учасників мітингу агентству Reuters.

Нагадаємо, акції протесту в єгипетській державі вибухнули минулого тижня, коли Мухаммед Мурсі видав конституційну декларацію. Документ визначає, що суд не може скасувати рішення президента країни. Невдоволення новим указом висловили і соратники єгипетського лідера. Два радники президента вже заявили про свою відставку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...