• У Києві вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Неділя, 25 листопада 2012 року
Акцію вшанування пам'яті про жертви Голодомору 1932—33 рр. в цьому році присвятили людям, які рятували українців від голодної смерті. У Києві захід пройшов 24 листопада за участю більше трьох тисяч чоловік.

Біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору зібралися опозиційні політики, посли іноземних держав, представники Світового конгресу українців та всі охочі вшанувати пам'ять жертв трагедії.

Представники Української православної та греко-католицької церков провели молебень у пам'ять про загиблих. О 16 годині пройшла Загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої всі присутні біля меморіалу почали ставити свічки біля пам'ятного знаку.

Напередодні, у цьому ж місці, пам'ять жертв Голодомору вшанували всі екс-президенти України на чолі з Віктором Януковичем.

Нагадаємо, Голодомор в Україні в 1932—33 роках був штучно створений радянською владою, в результаті чого, за оцінками дослідників, від 3 до 5 мільйонів українців загинули від голоду. Інформація про Голодомор ретельно приховувалася засобами пропаганди СРСР і стала широко відома тільки в 80-і роки. У 2006 році Верховна Рада України прийняла законопроект про Голодомор 1932—1933 років і кваліфікувала його як геноцид українського народу. Згодом цей факт визнали ще 24 країни.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...