• В новому українському парламенті працюватиме 10% жінок

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 листопада 2012 року
В Парламенті нового скликання працюватиме 10% жінок, в той час як у попередньому працювало трохи менше — 8%, сказала народний депутат та співголова об’єднання «Рівні можливості» Ірина Геращенко під час круглого столу з питань протидії насильству в сім’ї 29 листопада.

13% потрапили до Парламенту за партійними списками, а 7% пройшли по мажоритарних округах, здебільшого від партії влади, говорить депутат.

«Партії дотумкались до того, що жінки-політики мають не тільки тягнути на собі штабну роботу, сидіти в комісіях, рахувати, а мають бути і в парламенті», — каже Ірина Геращенко.

Найбільший відсоток жінок — 20% — пройшов за списками партії «УДАР». По списку партії «Свобода» не потрапило жодної жінки, проте дві жінки від цієї політичної сили все ж пройшли до парламенту по мажоритарних округах. Великий відсоток жінок, за словами народного депутата, був від «Партії регіонів», трохи менше — від «Батьківщини».

«Але, як на мене, пані Юлія Тимошенко залишаються тим символом жінки в політиці, яку неможливо зламати навіть тими умовами, в яких вона перебуває», — сказала Ірина Геращенко.

За її словами, після формування комітетів важливо залишити підкомітет ґендерної рівності в рамках комітету з прав людини. Крім того, Ірина Геращенко сподівається, що продовжить роботу об’єднання «Рівні можливості», члени якого займаються питаннями ґендерної рівності, захисту прав жінок та дітей.
Підписатися:

Коментарі