ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна передала ФСБ Росії справу підозрюваного в замаху на Путіна

Велика Епоха
Україна передала Слідчому управлінню ФСБ Росії кримінальну справу стосовно Іллі П'янзіна з Казахстану, обвинуваченого в підготовці замаху на Володимира Путіна, повідомляє прес-центр Генеральної прокуратури РФ.

Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
П'янзіна було екстрадовано з України до Росії в серпні 2012 року. Другий підозрюваний чеченець Адам Осман залишився в Україні. Його передача була припинена за рекомендацією ЄС з прав людини. У міжнародний розшук був оголошений і третій фігурант-чеченець цієї справи ― Едельгіреєв.

У Росії П'янзін звинувачується за чотирма статтями: за незаконне зберігання, носіння і виготовлення вибухових пристроїв (дві статті), за участь у військовому угрупованні та підготовку до замаху на життя глави держави.

Обвинувачений своєї вини не визнав, але і не заперечував співучасті в пред'явлених їм злочинах. За його словами, підготовкою замаху займався загиблий Руслан Мадаєв.

Нагадаємо, Ілля П'янзін і Руслан Мадаєв, як встановило слідство, прибули до Одеси з Арабських Еміратів у 2011 році. На початку 2012 року вони почали підготовку замаху на Путіна. Їхнім керівником був один з лідерів чеченських сепаратистів Доку Умаров, який тримав зв'язок з виконавцями через Едельгіреєва. Безпосередньо керував операцією Адам Осман.

У лютому 2012 року на знімній квартирі, де чеченці виготовляли саморобну бомбу, стався вибух, в результаті якого загинув Мадаєв. П'янзін же отримав поранення і був затриманий. Ще пізніше затримали й Осмаєва.