• Україна та Норвегія в 10 раз збільшать товарообіг - Азаров

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 листопада 2012 року

Прем'єр-міністр України Микола Азаров і міністр рибного господарства Норвегії Лісбет Берг-Хансен сьогодні під час зустрічі на бізнес-форумі в Осло домовилися в рази збільшити двосторонній товарообіг.

За словами Азарова, нинішній товарообмін між Україною та Норвегією не відповідає потенціалу, тому його вирішили значно збільшити. Зробити це прем'єри хочуть за рахунок співпраці в різних галузях економіки, повідомляє «Урядовий портал».

Так, на думку глави українського Уряду, купівельна спроможність в українців росте, тому Київ має намір збільшити закупівлі норвезьких морепродуктів. У той же час, розвивати експорт українських зернових в Норвегію.

«Наш товарообіг складає всього лише $400 млн. Для наших країн це дуже мало. Ми могли б вже в найближчі 2―3 роки збільшити його не менш ніж у 10 разів», ― заявив Азаров.

Прем'єр України також підкреслив, що українська сторона зацікавлена в досвіді норвезьких компаній з видобутку вуглеводнів. Зараз промисловці України активно розробляють шельф Чорного моря з метою видобутку нафти і газу.

У той же час Азаров зазначив, що країна зацікавлена в будівництві на своїй території норвезьких рибопереробних заводів, вирощуванні агрокультур і виробництві сільгосптехніки із залученням норвезьких інвестицій.

Норвегія погодилася вже в наступному році вкласти в область рибальства України близько $35 млн інвестицій, повідомляє прес-центр КМУ. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...