ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кабмін починає будівництво терміналу зрідженого газу з Європи

Велика Епоха

Вже восени наступного року Україна отримає перший зріджений газ через LNG-термінал, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в ефірі телеканалу «Інтер».

Фото: PHILIPPE HUGUEN/Getty Imges
Фото: PHILIPPE HUGUEN/Getty Imges
Для цього Кабмін підпише контракт на його реверсну поставку. Київ провів вже й переговори з Туреччиною про «безпечний транзит» «небезпечного вантажу» через турецьку протоку Босфор, використовуючи сучасні морські технології.

«Ми підібрали унікальну технологію: плавучий завод, який запуститься вже влітку наступного року. І вже з осені ми будемо отримувати зріджений газ. Причому до того часу ми підпишемо контракт на його поставку. Ми до цього довго готувалися: проводили переговори з турецькими колегами про проходження Босфору. Це була серйозна робота. Ми її закінчили і тепер починаємо реалізацію. 26 листопада відбудеться ця урочиста і знакова для нас подія», ― сказав Бойко.

За словами міністра, вартість газу з Європи в реверсному режимі буде нижче ціни російського газу на $100, тому що вартість прив'язана до спотового газу.