• Україна досі рухається в Європу — експерт

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 18 листопада 2012 року

Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розповів Великій Епосі про шанс виникнення в Україні революційної ситуації та про рух України в Європу.

— Віталій, на вашу думку, чи може в Україні найближчим часом виникнути революційна ситуація?

В.Б.: Революції в Україні не буде. Прогнозувати соціальні бунти і революцію зараз нереально і неможливо. Є об'єктивна реальність і повинні бути ефективні дії, щоб цей процес пішов. Тому, коли розповідають, що плануються якісь бунти і заворушення, в мене викликає це, насправді, сміх. І це залежить не від політиків, а скоріше від внутрішнього настрою в суспільстві, це момент, який передбачити нереально. До нього можна готуватися, але коли це почнеться, сказати складно і не прогнозовано.

У нас є проблемні округи — це точкові проблеми, а взагалі вибори пройшли більш-менш нормально. Якби не ці п'ять проблемних округів, то проблем взагалі ніяких не було б.

— Чи відповідає інтересам української влади налагоджувати відносини з Європою?

В.Б.: Сьогодні Партія регіонів точно також заявила, що її курс спрямований на Європу. Якби уряд не шукав альтернативних джерел енергоресурсів, наприклад, реверсних газопостачань в Україну з Німеччини, то ми б розуміли, що влада налаштована на Митний союз. А оскільки поки шукають альтернативи, то я так розумію, що поки пріоритетом залишається Європа, підписання угод про асоціацію України — ЄС і про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

— Багатьох українських політиків експерти називають політиками «пострадянського» типу. Чи є сенс зараз проводити люстрацію влади?

В.Б.: До проходження в парламент партій «Удар» і «Свобода», як сказав під час дискусії зі мною один письменник, фраза просто геніальна, «у Верховній Раді були два типи депутатів — комуністи і колишні комуністи». Вже минуло 20 років, і я не бачу сенсу проводити люстрацію. Поки політики з пострадянським мисленням залишилися ще при владі, але люстрацію треба було проводити відразу — зараз я вже не бачу сенсу. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...