ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перший телеканал може стати банкротом

Велика Епоха
Профспілка Національної телекомпанії заявила про загрозу банкрутства компанії через позов стосовно НТКУ від Міністерства фінансів.

Як повідомляє «Телекритика», Мінфін вимагає сплатити йому 25 млн грн для погашення кредиту, наданого держбюджетом телекомпанії в 1996 році в рамках співпраці України та Японії.

За словами гендиректора телекомпанії Єгора Бенкендорфа, у 1996 році їхній компанії дійсно виділили японський кредит на суму $13,5 млн. При цьому частину кредиту повинен був погасити Мінфін згідно з домовленостями в області фінансування державних телерадіокомпаній.

Бенкендорф сказав, що кредит виділявся їм на придбання технічного обладнання, яке, як зауважив він, вже застаріло. Він також підкреслив, що свою частину боргу НТКУ виплачувала всі ці роки планомірно і мала намір повністю погасити до кінця 2012 року.

«Залишається питання з частиною кредиту, яку зобов'язалася виплатити держава. Тепер фактично виявилося, що Мінфін повісив борг через суд на нас, причому до цієї суми додав пеню і ще вимагає повернення коштів вже найближчим часом», ― висловив здивування Бенкендорф.

Глава компанії заявив, що таких грошей у телебачення немає, і примусові заходи попросту зупинять роботу НТКУ. Враховуючи це, Єгор Бенкендорф також висловив сподівання, що ця проблема вирішиться з максимальним урахуванням можливостей телекомпанії, в іншому випадку трудовий колектив НТКУ може втратити роботу.