• NASA заперечила кінець світу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 4 грудня 2012 року

На офіційному сайті NASA в розділі «Найчастіші запитання» з'явилися відповіді вчених NASA на запитання учасників інтернет-конференції у відеочаті «Гугл» про можливі варіанти кінця світу в 2012 році. За даними агентства, 21 грудня 2012 року кінця світу не буде, але це стане ще одним зимовим сонцестоянням.

У статті «Після 2012 року: Чому світ не закінчиться» астроном, астробіолог і фахівці NASA відповідають на питання по таких темах, як «Кінець світу», «Календар майя», «Планета Х/Нібіру», «Удар Метеора» та ін.

Частину з цих відповідей читайте нижче.

Питання: Чи існують які-небудь загрози для Землі в 2012 році?

Відповідь NASA: У 2012 році світ не закінчиться. Наша планета успішно проіснувала вже більш ніж 4 мільярди років, і вчені світу, які заслуговують довіри, не зафіксували загрози, пов'язаної з кінцем світу в 2012 році.

Питання: Звідки з’явилося пророкування про те, що світ закінчиться в 2012 році?

Відповідь NASA: Історія почалася з твердження шумерів, що до Землі повинна буде стрімко попрямувати планета Нібіру. Спочатку передбачалося, що ця катастрофа відбудеться в травні 2003 року. Але коли нічого не сталося, то кінець світу був перенесений на грудень 2012 року ― дату, пов'язану з закінченням одного з циклів зимового сонцестояння в 2012 році за стародавнім календарем майя. Звідси й з'явилося пророкування про кінець світу 21 грудня 2012 року.

“ «Очевидно, є великий інтерес до небесних тіл, їх розташування і траєкторії в кінці календарного 2012 року. Я теж, як і багато хлопців, люблю читати книги або кіно на цю тему. Але весь цей марний матеріал, який ми отримуємо з кіберпростору, телепередач і фільмів, не засновані на науці. Є навіть підроблений випуск новин NASA...»

  ”

Дон Еоменс, старший науковий співробітник NASA

Запитання: Чи справді календар Майя закінчується в грудні 2012 року?

Відповідь NASA: Так само, як і календар, що висить у вас на стіні в кухні, не зможе викликати кінець світу після 31 грудня, так і календар майя 21 грудня 2012 року не зіграє ролі у припиненні існування. Ця дата — кінець одного довгого періоду в системі числення часу майя. Але потім для них починається новий довгий період відліку — нова ера, як у випадку з сучасним календарем, коли з початком відлік наступного року 1 січня ви вішаєте на стіну новий календар.

Питання: NASA пророкує «загальне затемнення (порушення зв'язку)» Землі з 23 грудня по 25 грудня?

Відповідь NASA: Абсолютно ні. Ні NASA, ні будь-які інші наукові організації не прогнозували такого затемнення. Помилкові доповіді з цього питання стверджують, що так званий «парад планет» викличе колапс. Не існує такого вирівнювання планет у невеликому секторі Сонячної системи (див. наступне питання). Були деякі повідомлення від ученого NASA Чарльза Болдена про готовність до надзвичайних ситуацій. Але це не більше ніж заохочення для людей ― бути завжди готовими до надзвичайних ситуацій, і як частина ширшої кампанії готовності уряду до непередбачених ситуацій. Але NASA ніколи не згадувала про «глобальну відключку».

Питання: Може статися вирівнювання планет таким чином, що це вплине на Землю?

Відповідь NASA: У найближчі кілька десятиліть не буде ніяких планетарних вирівнювань, але навіть якщо таке вирівнювання і станеться, то його вплив на Землю буде незначним. Приміром, одне з таких вирівнювань відбулося в 1962 році, ще два ― в 1982 і 2000 роках. Земля і Сонце щорічно в грудні вирівнюються в одну лінію відносно центру галактики Чумацького шляху, але це циклічні події і не несуть ніяких наслідків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...