• Легенди Китаю оживають завдяки спектаклям Shen Yun (частина 5)

  • Четвер, 20 грудня 2012 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.

Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 
За 5 тисяч років у Китаї народилося безліч героїв, персонажів, міфів і легенд, і в цій багатющій криниці культури творчий колектив Shen Yun Performing Arts черпає своє натхнення. Це 5 частина серії публікацій з 9 частин про спектаклі китайської культури Shen Yun, які мають за мету відродити традиційну культуру Піднебесної.

У концертній програмі Shen Yun ми можемо побачити знаменитого генерала Юе Фея, царя мавп Сунь Укуна, сцени з популярної в Китаї книги «Подорож на Захід», Жовтого імператора і навіть теракотову армію імператора Ціньшихуана.

Тим не менш, це не просто цікаві історії. Shen Yun знайомить нас із кращими традиціями, втіленими в персонажах. У стародавньому Китаї було способом життя твердо дотримуватися таких цінностей, як честь, вірність, самовідданість, прагнення до досконалості, терпимість і повага до батьків.

Наприклад, Хуа Мулань, яка жила під час Південних і Північних династій (420—589 н.е.), переодягнулася чоловіком і пішла на війну замість свого батька, оскільки боялася, що він не витримає цього суворого випробування.

Цілих 12 років вона пліч-о-пліч боролася з чоловіками-воїнами, і ніхто не розгадав її таємницю. По закінченню війни, імператор надав Мулань почесті і запропонував високий пост чиновника, але вона відмовилася, оскільки хотіла повернутися додому, щоб піклуватися про своїх літніх батьків.

Легенда про Мулань стала натхненням для танцю Shen Yun «Мулань вступає в бій».

Не менш цікава у виконанні трупи Shen Yun історія про У Суня, відомого персонажа класичного роману «Річкові затони», який, хоч і випив того дня забагато спиртного, але врятував село від набігів тигра.

Ще один улюблений сюжет Shen Yun — історія про Лі Бо (701—762), найвидатнішого китайського поета всіх часів.

Творіння Лі Бо, відомого як «безсмертний поет», стали ідеалом класичної поезії династії Тан. Лі Бо вів кочовий спосіб життя і подорожував по всьому Китаю. Він завів дружбу з багатьма даосами, літераторами і високопоставленими чиновниками, яких захоплював талант поета. Він залишив після себе 20 томів творів і близько 900 віршів.

Бачення Ле Цзуня


«Дуньхуанський сон» у виконанні Shen Yun присвячений багатій спадщині печер Могао, також відомих як Печери тисячі Будд, де розташована одна з найзнаменитіших колекцій буддійських картин і статуй у світі.

Історія оповідає про те, як за часів династії Тан буддійський чернець на ім'я Ле Цзунь на шляху в Західний рай зупинився біля гори Саньвей поблизу Дуньхуана, щоб перепочити. Там його осяяло бачення Будди Майтреї, що випромінював золоте світло, ширяючи в небі. Потім з'явилася ще тисяча Будд в оточенні небесних дів, що грають неземну музику.

До того як піти в ченці, Ле Цзунь навчався живопису та скульптурі, тому використовував свої навички в спробі відтворити своє бачення. Багато скульптур і картин, що зображають божественні сцени він залишив у печері. Через кілька років на тому ж місці це бачення постало вже перед іншим ченцем, і твори, що зображують побачене ним, він залишив у сусідній печері.

Печера Могао швидко стала місцем паломництва. Через роки в горі Саньвей було вирито більше 500 печер. Багато з них з'явилися в період династії Тан. Сьогодні печери містять чи не найпрекрасніші роботи часів династії Тан, в тому числі 30-метрову статую Будди Майтреї, одну з найвищих у світі.

Передати легенди з багатої китайської історії — завдання не з легких, але класичний китайський танець може впоратися з цим.

У класичному танці простежуються глибокі культурні традиції Китаю, які роблять рухи артиста більш виразними — таким чином, що можна ясно і точно передати індивідуальність і почуття кожного з персонажів.

За допомогою танцю артисти Shen Yun показують, як генерал Юе Фей проявляє свою хоробрість і відданість, Чень Сян розколює гору, рятуючи свою матір, Сунь Укун і Чжу Бацзє уникають чергової небезпеки, ніжні квіти удумбара розпускаються, а теракотові воїни оживають з пилу.

Читайте також:

Велика Епоха є почесним інформаційним спонсором концертів Shen Yun. Докладніше про Shen Yun Performing Arts і китайську культуру, а також про дату і місце виступів Shen Yun під час світового турне можна дізнатися на офіційному сайті shenyunperformingarts.org.
Підписатися:

Коментарі