• ГПУ перевіряє, чи фінансують «Батьківщину» з-за кордону

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 20 грудня 2012 року

Генпрокуратура почала перевірку джерел фінансування виборчої кампанії партії «Батьківщина».Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін газеті «Комерсант-Україна»

За словами прокурора, ГПУ отримала в своє розпорядження документи, які свідчать про те, що під час виборчих кампаній в Україні в період 2007―2010 років «Батьківщина» фінансувалася офшорними компаніями з-за кордону. У той час партія опозиції брала участь у складі Блоку Юлії Тимошенко.

Частина рахунків були оформлені на колишнього віце-прем'єра Григорія Немирю, нині народного депутата фракції «Батьківщина». Рахунки на загальну суму близько $100 млн оплачувала якась іноземна компанія.

Зараз перевіряється, чи належать ці компанії Немирі або партії, або ж це іноземні компанії. Якщо це здійснювалося іноземними структурами, зареєстрованими на підставних осіб, то значить, має місце порушення українського законодавства, зазначив Кузьмін.

«Виходить, що кандидат у президенти фінансувалася з-за кордону! Якщо все це буде доведено, то це поставить хрест на Тимошенко як на політику і на її партії, яку через суд можна буде просто-напросто закрити», ― заявив Кузьмін виданню «Ъ».

На думку ж деяких депутатів правлячої партії, діло до заборони опозиційної партії не дійде. Максимум ― ця інформація буде доведена до громадськості, зазначила «Українська Правда».

Нагадаємо, в листопаді 2012 року, в ході спецоперації з припинення діяльності одного з конвертаційних центрів у Києві, в його комп'ютері були виявлені номери рахунків, за якими в 2010 році фінансувалася виборча компанія Юлії Тимошенко, згідно з інформацією ГПУ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...