• Китайський національний костюм: неперевершена вишуканість (частина 6)

  • Вівторок, 22 січня 2013 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.

Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 
Переможці третього міжнародного конкурсу нарядів у стилі Хань, який проводила телекомпанія NTD. Фото: Dai Bing/Велика Епоха

Переможці третього міжнародного конкурсу нарядів у стилі Хань, який проводила телекомпанія NTD.
Фото: Dai Bing/Велика Епоха

У Китаї — країні шовку, багатої і майстерної вишивки та яскравих кольорів — національний костюм за довгу історію цієї країни весь час змінювався. Причому кожній з 55 етнічних груп, які проживають на її території, притаманні свої риси одягу. Однак в останнє століття культура Піднебесної зазнавала значних утисків, особливо під час Великої культурної революції, здійснюваної комуністами. Національний китайський костюм також загалом втратив свої позиції у цій країні. Однак зараз у народного одягу Китаю з’явилася надія знову набути популярності.

Вікові традиції, втрачені на Сході, відновлюються на Заході. Це шоста частина серії із дев'яти статей, які розкривають сутність традиційної китайської культури і допомагають краще зрозуміти виступи Shen Yun Performing Arts — геніального мистецького колективу, що представляє традиційний китайський танець.

Колектив Шень Юнь відроджує не тільки мистецтво танцю і музики 5000-літньої китайської історії та культури, а також мистецтво характерних нарядів різних династій. Кожний танець являє собою справжній показ моди, де представлені зразки модельного одягу ручної роботи, що до високої точності повторюють національний китайський костюм з різних куточків Піднебесної та різних періодів її історії.

«Мене дуже вразили ці наряди і костюми», — сказала знаменита дизайнер Норма Камалі (Norma Kamali), коли у січні минулого року відвідала виступ Шень Юнь у Нью-Йорку разом зі своїм другом Джиллом Спалдіном (Jill Spalding), автором статей і редактором журналу мод Vogue Magazine. Обидві знаменитості відзначили незвичайну різномаїтість одягу різних провінцій Китаю.

«Тут я побачила кращий приклад того, як тканини, одяг і рукава можуть підсилити рухи і розповісти історію, — сказала пані Камалі. — Коли рукава стають частиною ритму і вплітаються в загальний дизайн композиції, це справляє глибоке враження!»

До кожного сезону кравці створюють сотні нових барвистих китайських костюмів для артистів Шень Юнь. Кожна деталь — це результат художнього натхнення і ретельного полірування. Як вказується на офіційному сайті Шень Юнь: «Дизайнери підкреслюють гармонійний баланс контрастів. Вони мають на меті презентувати справжні наряди китайської традиційної культури, яку людям передали боги. І у цьому відчувається ефект повної досконалості».

«Мені дуже подобається перетікання широких рукавів, і те, як вони передають почуття, як плине шовк, ніби механізм внутрішнього спілкування, — сказав Рим Алалусі (Reem Alalusi), модельєр, засновник і творчий керівник Alalusi Couture після того, як відвідав виступ Шень Юнь минулого року в Сан-Франциско. — Це було прекрасно, чудова надчуттєвість, чого намагається досягти кожен модельєр».

Стилі національного китайського костюму, представлені Шень Юнь, можна розділити на три категорії: наряди у стилі Хань, вбрання притаманне численним етнічним меншинам, а також вбрання Будд, Даосів та інших небесних безсмертних, які є головними героями богонатхненної культури Китаю.

Читайте також:

Китайський національний костюм у стилі Ханьфу


Ханьфу (одяг хань) — це стиль одягу найбільшої етнічної групи Китаю. Існує близько сотні різновидів цього одягу. Йому притаманні «просторі сукні, широкі рукава, відкриті коміри, завернуті направо, — читаємо на офіційному сайті Шень Юнь. ­— Замість ґудзиків або мотузочків, більшість людей підперізувалися паском. Високі капелюхи і широкі ремені ­— привілегія вчених і чиновників».

Водночас, традиційний китайський одяг вимагав серйозного ставлення. Відповідний наряд створював ауру вишуканості і гідності. Він втілював чесноту китайської культури та доповнював її автентичність.

Одяг етнічних груп Китаю


Етнічний одяг настільки ж різноманітний, як і сама китайська культура. Він дуже відрізняється в залежності від регіону або етнічної приналежності. 55 етнічних меншин відображають безліч стилів і різномаїття кольорів. Широкі простори з величезним контрастом географічних і кліматичних умов історично сформували існування різних груп і розвитку найрізноманітніших форм одягу і прикрас.

Знаменитий дизайнер Норма Камалі (Norma Kamali) під час виступу колективу Шень Юнь (Shen Yun Performing Arts) у театрі імені Девіда Коха в Лінкольн-центрі. 16 січня, Нью-Йорк. Фото: NTDTV

Знаменитий дизайнер Норма Камалі (Norma Kamali) під час виступу колективу Шень Юнь (Shen Yun Performing Arts) у театрі імені Девіда Коха в Лінкольн-центрі. 16 січня, Нью-Йорк.
Фото: NTDTV

Наприклад, «території Тибетського плато з широкими луками та пасовищами притаманна низька температура впродовж усього року, сильні піщані бурі. Тибетський народ адаптувався до навколишнього середовища, виготовляючи теплий одяг з ізолюючими властивостями, який також підходить для їхнього кочового способу життя» — зазначається на офіційному сайті Шень Юнь.

«Символічний тибетський одяг чуба — це довге пальто, яке водночас є і практичним, і модним. Чуба виготовляється з овчини — міцного і теплоізоляційного матеріалу. Таке пальто велике і просторе з великими відкритими рукавами, які можна засукати у спекотний день. Вночі розперезана чуба слугує доброю ковдрою для спокійного сну».

Танцюристи Шень Юнь представляють народні танці жителів Тибету, Монголії, Кореї і таких китайських національностей як Дай, І та Мяо.

Одяг богів


Танцюристи Шень Юнь часто відтворюють небесні сцени за участю фей, Будд, Бодхісатв, Даосів та інших божеств у їхніх небесних образах, які впродовж всієї китайської історії постають у міфах, легендах і творах образотворчого мистецтва.

Шень Юнь привертає увагу світу моди


Своєю майстерністю колектив Шень Юнь викликає захоплення світу моди та розваг. Метью Лінч (Matthew Lynch), редактор часопису Eye at Women’s Wear Daily, який висвітлює новини суспільства і культури, пише, що Шень Юнь «намалював модну колекцію одягу» під час виступу в Лінкольн-центрі у червні минулого року.

Цей часопис часто називають «біблією» моди. Це щоденна газета, яка виходить уже впродовж 100 років і містить інформацію для керівників вищих ланок світової моди, магазинів, салонів краси та людей, що слідкують за останніми тенденціями моди.

Лінч опублікував статтю з фотографіями відомого модельєра Донни Каран (Donna Karan) разом з танцюристами з Шень Юнь у національному китайському костюмі після концерту у Нью-Йорку. Пані Каран влаштувала VIP-прийом для гостей після концерту Шень Юнь, де були присутні відомі фахівці світу моди і сфери розваг, такі як ювелірні дизайнери Енн Декстер-Джонс (Ann Dexter-Jones) і Зані Гугельман (Zani Gugelmann), письменниця Кендес Бушнел (Candace Bushnell), яка створила образи серіалу «Секс і місто», архітектор і студійний дизайнер Пітер Маріно (Peter Marino), який створив розкішні оздоблення для шоу показів мод для багатьох брендів одягу, та актриса Нора Зеетнер (Nora-Zehetner).Велика Епоха є інформаційним спонсором концертів Shen Yun. На офіційному сайті можна подивитися яскраве коротке відео про цей феномен культури Піднебесної.
Підписатися:

Коментарі