• Рік змії в китайській традиції

  • П'ятниця, 18 січня 2013 року
Справжній рік змії настає 10 лютого 2013 року, а не 1 січня, оскільки традиційний Китай використовує місячний календар для визначення дати Нового року. Що ж означає змія в уявленнях Піднебесної?

Змія — одна з 12 істот зодіакального китайського календаря. Це найзагадковіший знак, який символізує мудрість і силу духовної гідності. Під знаком змії перебувають ті, хто народився в 1893, 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 і 2013 роках.

У китайському календарі змія на шостому місці після дракона. Кожен із знаків зодіаку пов'язаний з 12 циклами землі відповідно. Це такі знаки: пацюка (子), бика (丑), тигра (寅), кролика (卯), дракона (辰), змії (已), коня (午), кози (未), мавпи (申), півня (酉), собаки (戌) і свині (亥).

Люди в західних країнах, де поширене християнство, вважають змію порочною, жорстокою і зловісною твариною. Як мовиться в Біблії, змій спокусив Адама і Єву з'їсти заборонений плід. Тому змія часто розглядається як символ зла і диявола.

Китайці ж називають рік змії роком маленького дракона. Згідно зі стародавньою легендою, змію часто приймали за дракона. Стародавній китайський міф розповідає про Фу Сі — одного з перших правителів Піднебесної, якого боги послали передати культуру китайцям. Він зображується як людина з тілом дракона або змії.

У Японії білу змію вважають богом щастя і передвісником багатства, який обіцяє розквіт бізнесу і добру долю. У рік змії японці благословляють один одного, бажаючи змін і удачі, тому що на японській мові «зміїна шкіра» звучить так само, як і «зміна шкіри». Крім того, японські магазини продають гаманці з білої зміїної шкіри, підкреслюючи, що вони можуть принести успіх і багатство.

У більшості людей змія викликає негативні асоціації, і вони вважають її злою істотою. Ті, хто народився в рік змії, в основному, мовчазні, стримані і байдужі. У той же час, вони емоційні, мають почуття гумору і привабливі. Зовнішній вигляд тих, хто народився в рік змії, можливо, не збігається з їхніми внутрішніми почуттями. Тому люди можуть ладити з ними, якщо подолають перше негативне враження.

Девід Лі, Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі