ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський етнічний танець: Мяо

Велика Епоха

Наразі по всьому світу відбуваються вистави знаменитої трупи Shen Yun («Шень Юнь»), яка відроджує традиційну культуру Піднебесної. Етнічний танець народності мяо — один із найбільш захоплюючих номерів під час спектаклю. Що ж це за народність?

Хоча основну масу китайців становлять ханьці, яких ми й звикли називати китайцями, однак в дійсності країну населяють не менше 55 різних національностей. Мяо — це п'ята за чисельністю етнічна група в Китаї і одна з найбільш древніх.

Одягнені в сяючі блакитні і бузкові шати, з наростальним боєм барабанів танцюристи прискорюють крок. Їхні декоративні срібні прикраси сліпучі і видають приємні звуки.

Коштовності для народності мяо служать ще й музичним інструментом. Вони є частиною танцю, якому притаманні елементи боротьби і заклинань. Рухи і музика стають єдиним цілим, оскільки дзвін коштовностей зливається в танці з заразливим ритмом.

Чим більше прикрас, тим вищий статус клану — так вважається в етнічній групі мяо. Чим більше дзвону, тим краще. Танцювальні рухи мяо підсилюють гучність звуку, який передає радість. Цей звук, згідно з повір'ям, захищає від зла.

Хореографи також враховують роль прикрас під час постановки танцю. Тому артисти з голови до п'ят прикрашені браслетами і намистами.

У танці, темп якого весь час прискорюється, використовуються спідниці в складку, які, розвіваючись, надають танцю особливої краси і привабливості. Характерна особливість танцю мяо в тому, що кожна танцювальна комбінація наповнена ігристою енергією.

Більш докладно про концерти Shen Yun читайте в статтях:

Китайський класичний танець (частина 1)

Оркестр Shen Yun: Східні і західні музичні інструменти (Частина 2)

Чари цифрової проекції (частина 3)

Китайський етнічний танець втілює багатогранну культуру Піднебесної (частина 4)

Чому влада Китаю протистоїть класичному китайському танцю