• Чому влада Китаю протистоїть класичному китайському танцю

  • Вівторок, 3 липня 2012 року
Недавно Велика Епоха повідомила, що компартія Китаю видала секретний наказ — перешкодити провести П'ятий міжнародний конкурс класичного китайського танцю, який проводить телебачення NTD. Особливість цієї телекомпанії в тому, що вона випускає програми китайською мовою, які не зазнають цензури компартії Китаю. В останні роки Пекін різними способами перешкоджав NTD в організації цього заходу. Причому влада Китаю в цьому питанні діяла таємно, оскільки компартія не стане відкрито заважати конкурсу такого масштабу, тим більше що мова йде про конкурс національного китайського танцю.
 
Глядачі, які дивилися виступи танцюристів під час змагання, високо оцінили майстерність і красу номерів. У мене також є відео двох таких конкурсів, і коли я дивлюся їх, кожен раз відчуваю велике натхнення. Я був приємно здивований красою вистави і оптимістичним настроєм, який передавали танцюристи в своїх рухах. Мабуть, у кожного, хто дивився їх, схоже відчуття.
 
Китайський класичний танець також демонструє у своїх виставах трупа Shen Yun («Шень Юнь»), яка за останні роки завоювала світове визнання. Глядачі і критики різних країн позитивно відгукуються про це шоу. DVD-диски вистави Shen Yun поширюються в самому Китаї і подобаються місцевим жителям.
 
Але китайський режим створює перешкоди проведенню цього шоу, так само як і конкурсу танцю NTD, наприклад, намагається переконати власників концертних залів в тому, що шоу Shen Yun погане, і вмовляє їх не надавати зал трупі Shen Yun.
 
Чому ж компартія Китаю витрачає стільки грошей і зусиль, щоб перешкодити виставам китайської національної культури, які, здавалося б, вона повинна заохочувати? Відповідь можна знайти, якщо порівняти шоу класичного китайського танцю з танцювальними виставами, що несуть партійну пропаганду, яку просуває Пекін.
 
Класичний китайський танець — частина багатої культури Піднебесної. Цей танець дуже виразний — може розповісти історію і передати глибину характеру різних персонажів. За допомогою національного танцю китайці виражають такі традиційні цінності, як мудрість, довіру, доброту, чесність, ввічливість, передані Конфуцієм, а також людинолюбство з буддизму і правдивість з даосизму*. Такі вистави одухотворяють і надихають глядачів.
 
* Конфуціанство, буддизм і даосизм — це основні традиційні вірування в Китаї.
 
У той же час, спектаклі, організовані компартією Китаю, використовують мистецтво як політичний інструмент і просувають за допомогою танцю комуністичну ідеологію та її принципи «обман, боротьба та насильство». Взяти, приміром, «Червоний Схід» — вистава, яку називають революційною епопеєю. На сцені побачиш лише один колір — червоний. Молоді хлопці та дівчата, танцюючи, розмахують ножами і гарматами. Цим танцем передається насильство, кров і ненависть, відчувається негатив.
 
Інші танцювальні вистави компартії, такі як «Білява дівчина» і «Червона безпристрасність», висловлюють ті ж негативні принципи за допомогою західної форми танцю — балету. Очевидно, що походження і зміст класичного китайського танцю сильно відрізняється від пропартійних виступів.
 
Ймовірно, саме з цієї причини танцювальний конкурс NTD і зустрів таке неприйняття китайської влади. Однак, щоб не викликати суспільний резонанс, їм доводиться використовувати потайливі методи, зокрема, секретний указ, який закликає танцюристів з Китаю не подавати заявку на участь в цьому конкурсі, або залякування театрів по всьому світу, щоб умовити власників залів дати відмову трупі Shen Yun.
 
Як би там не було, бажання компартії Китаю не збуваються, незважаючи на всі зусилля її членів. За останні 5 років конкурс класичного китайського танцю став найавторитетнішим міжнародним змаганням у цій галузі.
 
Гу Веньсінь, для Великої Епохи
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...