• Боротьба за владу в Китаї велася, щоб приховати злочини

  • Четвер, 3 травня 2012 року

Протягом останніх 10 років протистояння між фракціями у верхах компартії Китаю велося з тією метою, щоб приховати жахливі секрети найвпливовіших політиків. Розв'язкою цього конфлікту став вибір наступника нинішнього лідера партії Ху Цзіньтао.

Попередник Ху на посту глави компартії Цзян Цземінь і його фракція постійно боялися втратити контроль над владою в країні. Вони розуміли, що не можуть дозволити китайському народу і зовнішнього світу дізнатися про численні злочини, вчинені ними по відношенню до послідовників духовної практики Фалуньгун.

За останні 5 років боротьба за приховування цих злочинів сфокусувалася на партійному чиновникові Сі Цзіньпіні. Кліка Цзяна не змогла завадити тому, щоб Сі був названий наступником Ху Цзіньтао.

Сі неприйнятний клану Цзяна, оскільки він не був причетний до переслідування Фалуньгун. Фракції Цзяна необхідно продовжувати це придушення і приховування скоєних злочинів, щоб нікому не дозволити притягнути їх до відповідальності.

Оскільки в 2002 році Цзян Цземінь стояв перед обличчям відставки під час 16-го з'їзду компартії, йому потрібно було зробити все можливе, щоб зберегти владу в своїх руках, навіть незважаючи на те, що він формально передасть її Ху.

Головним органом, що контролює партію, є постійний комітет політбюро (ПКП), який нині складається з 9 осіб. Цзян мав намір укомплектувати цей орган своїми людьми, зокрема, Цзен Цінхуном тодішнім очільником організаційного відділу компартії.

У підсумку в 2002 року в цьому органі переважно домінували люди Цзяна, проте Ху Цзіньтао вже почав збирати навколо себе лояльних до нього чиновників у партії.

Разом із цим, Цзяну потрібно було знайти спосіб, щоб прибрати Лі Жуйхуана, що перебував у цьому органі з 1992 року, і зробити так, щоб Цзен зміг керувати ПКП.

У свою чергу, Лі користувався авторитетом серед партійних чиновників, і його поважали більше, ніж Цзяна. Якби Лі залишився в цьому комітеті, то Цзен навряд чи зміг би контролювати справи в постійному комітеті.

У 2002 році Лі мало виповнитися 68 років, тому Цзян і Цзен придумали новий закон: «Якщо сім, отримаєш підвищення, якщо вісім — підеш у відставку». Зміст цієї фрази в тому, що члени ПКП, яким було 67 років під час проведення з'їзду партії, могли залишитися на своїй посаді ще на один термін, але якщо в той момент їм виповнилося 68, то вони повинні були піти у відставку. Таким чином, Лі змусили вийти з цього комітету.

Цей виверт служив Цзяну і Цзену протягом наступних п'яти років до того, поки вони не попалися у власну пастку в 2007 році на 17-му з'їзді компартії. З наближенням дати з'їзду Цзену мало виповнитися 68 років, тому він був позбавлений права займати пост у цьому комітеті. Його місце віддали Сі Цзіньпіну, який тоді був головою комітету партії провінції Чжецзян.

Цзен намагався представити свій відхід у найкращому світлі, поширивши гасло: «Цзен Цінхун пожертвував місце Сі Цзіньпіну». Проте насправді у Цзена просто не залишалося іншого вибору, як піти у відставку.

Вибір наступника

Крім Сі Цзіньпіна, новим членом ПКП став Лі Кецян, тодішній глава компартії провінції Ляонін.

Незважаючи на це, Цзян і Цзен не хотіли бачити в цьому комітеті ні Сі, ні Лі. Спочатку, вони хотіли, щоб Цзен залишився в ньому, а також мали намір помістити туди Бо Сілая, який наразі звільнений з усіх партійних посад і заарештований.

Цзян Цземінь сприяв політичній кар'єрі Бо Сілая за проявлену жорстокість у переслідуванні Фалуньгун. Бо підвищили з посади мера міста Далянь до глави провінції Ляонін у 2000 році, а потім у 2004 році — до міністра торгівлі. Здавалося, що місце в постійному комітеті політбюро йому забезпечено.

Кандидатура Бо Сілая опинилася під питанням після смерті в січні 2007 року його батька Бо Ібо, який був одним із найвпливовіших політиків комуністичної партії Китаю. Однак, імовірніше, йому перегородив шлях китайський прем'єр Вень Цзябао.

Тоді Бо претендував на пост віце-прем'єра, однак Вень сказав, що, оскільки на Бо подані позови в різних країнах за вчинені ним злочини по відношенню до послідовників Фалуньгун, він не міг представляти компартію на міжнародній арені. Це призвело до того, що його «заслали» у великий мегаполіс Чунцін на посаду місцевого голови компартії.

Тим часом, Ху Цзіньтао повинен був вибрати собі наступника, який стане наступним головою компартії під час 18-го з'їзду. В якості кандидатури він розглядав Сі Цзіньпіна і Лі Кецяна.

У свою чергу, Лі Кецян був відомий своєю лояльністю до Ху Цзіньтао і Вень Цзябао. Не було зрозуміло, кого буде підтримувати Сі, проте його походження вказувало на те, що він буде прихильний до Ху.

Батько Сі, Сі Чжунсюнь, належав до реформаторів у компартії. Цілком гуманний Сі Чжунсюнь поділяв погляди колишніх лідерів партії Ху Яобана і Чжао Цзияна, і він також був дуже близький до них.

Ху Яобан і Чжао Цзиян просували економічні та політичні реформи. У 1989 році смерть Ху Яобана спровокувала масові демонстрації студентів на площі Тяньаньмень. А відмова Чжао Цзияна застосувати проти студентів силу призвела до його відставки і домашнього арешту.

Спочатку Ху Яобан вибрав Ху Цзіньтао і Вень Цзябао як своїх наступників і був їх наставником. Тому не дивно, що Ху Цзіньтао і Вень Цзябао були дуже близькі до Сі Чжунсюня і поважали його. Якоюсь мірою Сі Чжунсюн також був одним з їхніх наставників.

У Цзяна та Цзена не було потрібного кандидата, і тому їм довелося вибирати, кого підтримувати, — або Сі Цзіньпіна, або Лі Кецяня. Вони відхилили кандидатуру Лі Кецяна, вважаючи його передбачуваним наступником Ху, і підтримали маловідомого Сі Цзіньпіна.

Таємна змова

Незважаючи на це, Цзян і Цзен хотіли все ж виграти час, оскільки вважали найбільш належним кандидатом Бо Сілая.

Їх план полягав у тому, щоб Бо отримав владу і авторитет, будучи главою компартії Чунціна. Потім на 18-му з'їзді партії, Бо міг стати членом постійного комітету політбюро замість Чжоу Юнкана, голови політико-юридичної комісії — органу, подібному фашистському гестапо.

У Чунціні Бо ініціював кампанію «оспівування червоних і удар по чорних», щоб викликати в китайців відчуття патріотизму часів Мао Цзедуна і показати, що партія може здолати корупцію і організовану злочинність. Ця кампанія отримала в Китаї назву «чунцінська модель», і прихильники жорсткої лінії розглядали її як ще один «успіх» для режиму компартії. Однак, на думку критиків, у ході цієї кампанії Бо відбирав активи у підприємців, придушував дисидентів і розправлявся з неугодними чиновниками.

За планом Цзяня і Цзена, якби Бо став членом ПКП і главою політико-юридичної комісії, він би нав'язав «чунцінську модель» усій країні. Вони вважали, що це могло б збільшити шанси Бо. Тим часом, Бо міг би продовжити озброювати вже й так добре оснащену воєнізовану міліцію.

Потім у потрібний момент Бо Сілай за допомогою понад 1,5 млн воєнізованих міліціонерів і 1,7 млн співробітників міністерства внутрішньої безпеки міг би просто усунути Сі Цзіньпіна з поста лідера партії чи заарештувати його. До того ж, Бо Сілай очікував підтримки і від Цзян Цземіня, який мав відновити контроль над армією. В цьому випадку, фракція Цзяна була б у безпеці.

Після того як Бо Сілай став популярним завдяки «чунцінській моделі», подейкували, що він — імовірний кандидат у постійний комітет політбюро партії на 18-му з'їзді в жовтні 2012 року. Бо Сілая вважали наступником Чжоу Юнкана, який працював над зміцненням цієї комісії і, зокрема, воєнізованої міліції.

6 лютого 2012 р. права рука Бо Сілая Ван Ліцзюнь, колишній віце-мер і начальник міліції Чунціна, побоюючись за своє життя, вирушив із Чунціна в американське консульство в Ченду в спробі отримати політичний притулок. Коли Вана привезли до Пекіна, він розкрив подробиці змови, завдяки чому Ху Цзіньтао і Вень Цзябао отримали всі карти в руки, щоб розладнати їх план і закликати до відповідальності його ініціаторів. Це лише питання часу, коли фракція Цзяна повністю впаде.Майбутнє Китаю

Оскільки фракція Цзяна перебуває на межі краху, її здатність контролювати ситуацію паралізована. Зараз у верхах компартії обговорюють, чи розкривати злочини, скоєні по відношенню до Фалуньгун.

У цій ситуації чиновники виявляють своє ставлення до Фалуньгун. Деякі вже визнали, що ті, хто брав участь у переслідуванні проти послідовників Фалуньгун, мають бути притягнуті до відповідальності.

Вони вважають, що притягнення до відповідальності таких політиків, як Цзян Цземінь, Цзен Цінхуан, Чжоу Юнкан і Бо Сілай допоможе китайської нації відшкодувати страшний моральний борг. У той же час, це також може стати гарним уроком для китайців.

Якщо будуть проведені публічні слухання у справі цих чиновників, країна побачить, що влада усвідомлює бездоганну поведінку послідовників Фалуньгун. Живий приклад цієї групи людей, які 13 років протистояли жорстоким репресіям, не вдаючись до насильства, буде наставляти китайську націю в міру того, як вона буде відновлюватися після 60-річного правління комуністичної тиранії.

Однак деякі партійні лідери побоюються, що якщо розкриються злочини, скоєні відносно послідовників Фалуньгун, факти виявляться настільки шокуючими, що компартія Китаю миттєво розпадеться. І в цьому відношенні вони мають рацію.

До того ж, ці чиновники в приступі відчаю все ще шукають спосіб, щоб продовжити на деякий час правління компартії. Вони готові відвернутися від Фалуньгун заради своєї влади, за яку вони звикли триматися.

Однак ця влада скоро вислизне з їхніх рук. Вони помиляються, думаючи, що можуть приховувати ці секрети ще довше, оскільки інформація вже поширюється.

У міру того як клан Цзяна буде розпадатися, все більше чиновників будуть розкривати подібну інформацію. Коли виявиться справжня картина, для Китаю настане нова ера.

Цзі Да, Велика Епоха

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...