• Пекін планує оголосити про кінець правління компартії

  • П'ятниця, 4 травня 2012 року
PartyMeeting.png

Партійні чиновники на 17-му з'їзді компартії Китаю 21 жовтня 2007 року. Фото: Andrew Wong / Getty Images

Високопоставлений чиновник у Пекіні повідомив Великій Епосі, що ключові лідери в центральному комітеті комуністичної партії Китаю досягли консенсусу про те, щоб змінити політичний лад у країні і направити Китай на шлях демократії.

 
кінець правління компартіїЗараз немає можливості перевірити цю інформацію, однак вона вже стала темою для дискусії серед високопоставлених чиновників у партії.
 
Відповідно до джерела, цей консенсус містить чотири пункти. Цей план хочуть оголосити на 18-му з'їзді компартії восени цього року.
 
1. Планується створити підготовчий комітет, який розробить нову конституцію. Вона, зокрема, буде захищати права громадян вільно формувати об'єднання і політичні партії. В цей комітет можуть входити представники різних верств суспільства, партій та організацій.
 
2. Буде повідомлено, що історична місія комуністичної партії Китаю як правлячої сили завершилася. Членство в партії буде добровільним.
 
3. Учасники «4 червня» (повстання студентів на площі Тяньаньмень у 1989 році), послідовники духовної практики Фалуньгун, яка переслідується режимом з 1999 року, і всі групи, що зазнали репресій за їх внесок у розвиток демократії в Китаї, будуть реабілітовані і отримають компенсації.
 
4. Армія буде націоналізована.
 
Лю Йе, спеціаліст з Інституту зоології при Китайській академії наук, повідомив Великій Епосі, що він разом з іншими 30 колегами вже створив невелику партію «Вільна демократична партія китайських учених» для реалізації демократичного правління та участі в ньому. Однак вона поки що не зареєстрована.
 
«Заради того, щоб у Китаї якомога раніше настало справжнє демократичне правління і почалося відродження величі китайської нації, на зорі цієї великої події ми створили партію учених», ― написав він у своєму листі.
 
Лю також закликає всіх китайських учених, які виступають за демократію, активно обмінюватися ідеями, щоб «разом зустріти завтрашній день нового Китаю».
Ши Цзаншань, незалежний експерт по Китаю, сказав, що ефект доміно, викликаний вчинком колишнього начальника міліції крупного мегаполісу в Чунціні Ван Ліцзюня, продовжує проявлятися, і що закулісні справи компартії розкриваються.
 
Ши сказав, що партійні лідери оголосять ці чотири пункти через те, що вони хочуть проявити ініціативу щодо неминучого краху партії.
 
«Групу [чиновників], яка була залучена в широкомасштабне придушення китайського народу, в тому числі і переслідування Фалуньгун, зараз викривають, і це тісно пов'язано з падінням компартії Китаю. Краще, щоб вони проявили ініціативу самі, що, в свою чергу, принесе користь їм і решті світу», ― сказав аналітик.----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...