• Адвокат зажадав від суду звільнити вчителя початкових класів - прихильника Фалуньгун

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 5 квітня 2012 року

Учитель початкових класів в невеликому селі в Китаї був засуджений за те, що займався Фалуньгун — духовною практикою, яку переслідує режим китайської компартії. Пекінський адвокат зажадав від суду звільнити підзахисного у зв'язку з відсутністю його вини. Здивовані сміливістю адвоката присутні в залі зааплодували.

Відкрите слухання у справі Пу Біньпена, вчителя початкових класів із села Байюнь провінції Ганьсу, було призначене в місцевому окружному суді на 9 ранку 19 березня 2012 року.Тяньшуйська газета Tianshui Evening News опублікувала інформацію про слухання, тому багато людей прийшли спостерігати за судовим процесом. Тут же були і співробітники з відділу внутрішньої безпеки округу Ганьгу.  

Коли почався суд, головуючий суддя відразу попередив присутніх не робити ніяких фотографій та відеозаписів, відключити всі мобільні телефони. У той же час суддівські чиновники сфотографували людей в залі та прилеглій території навколо будівлі суду. Адвокат Пу Біньпена висловив протест діям фотографів, але ті сказали, що це їхня робота.

В ході судового розгляду адвокат виступив за «невизнання провини» Пу Біньпена. Він сказав: «Я проти ствердження, що Фалуньгун є культом, тому що в нашому законодавстві немає жодного пункту, який вказує на те, що Фалуньгун ― це культ. Віросповідання не є злочином».

Свої аргументи він підкріпив фактами і логічними поясненнями і робив це переконливо. Прокурор же в своєму судовому переслідуванні не зміг привести «доказів», був недорікуватий та не в змозі приводити які б то не було додаткові аргументи, щоб обґрунтувати свою позицію.

У заключному слові адвокат Пу Біньпена висловив сподівання, що головуючий суддя в прийнятті рішення буде керуватися законом, совістю та мораллю. Він також попросив суд негайно звільнити невинного. Люди в залі зааплодували йому.

Пу Біньпен почав практикувати Фалунь Дафа в листопаді 1998 року і відтоді строго дотримувався принципів вчення: чесність, доброта, терпіння. За словами незаконно засудженого, до вдосконалення він страждав гастроптозом, хронічним захворюванням травної системи і мігренню. Але все це дивним чином зникло після того, як він почав займатися Фалуньгун.

Раніше Пу Біньпена неодноразово переслідували місцеві партійні агенти, але викладач залишався стійким у своїй вірі. Останній раз він був арештований 30 листопада 2011 року в будинку, який орендував у селі Уцзябао міста Сяньян провінції Шаньсі. Поліція тоді конфіскувала у нього два ноутбуки, принтер і більше 8000 юанів готівкових грошей. Зараз Пу Біньпен затриманий в центрі ув'язнення округу Ганьгу.

Випадок з Пу Біньпенем виділяється тим, що пекінський адвокат сміливо став на захист обвинуваченого послідовника Фалуньгун, і люди підтримали його. У більшості ж судових процесів, підконтрольних правлячому режиму, де рішення судів приймаються не на користь обвинувачених, адвокати не наважуються виступати на захист по темі забороненого в країні руху.

Фалуньгун був оголошений колишнім лідером компартії Цзян Цземінем поза законом 20 липня 1999 року. Відтоді репресії послідовників цього духовного вчення супроводжуються арештами, ув'язненнями і тортурами, що йде в порушення Конституції країни. За даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, підтверджено 3518 випадків смерті прихильників вчення внаслідок переслідування, однак організація вважає, що це далеко не повна статистика.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...