• На сході Китаю влада побила християн домашньої церкви

  • Середа, 14 грудня 2011 року

Управління у справах релігій у супроводі міліції розгромило приміщення в якому парафіяни домашньої* християнської церкви готувалися до святкування Різдва: розбили та конфіскували їхнє обладнання, багатьох віруючих було побито.

Інцидент стався в селищі Сідань китайської провінції Чжецзян 13 грудня, повідомляє християнська організація China Aid Association.

У другій половині дня начальник управління у справах релігій міста Жуйань і сільський староста в супроводі понад 50 міліціонерів приїхали до приміщення місцевої домашньої християнської церкви, в якому велися приготування до святкування католицького Різдва. Без пояснень і не пред’являючи документів, вони обрізали в приміщенні християн джерело електроенергії, а потім почали бити апаратуру.

Тих, хто намагався зупинити представників міліції, били, а в усіх, хто фотографував те, що відбувається, відбирали мобільні телефони.

У селі Сідань розташовано понад 250 дрібних заводів з виробництва новорічних прикрас, за що населений пункт називають «різдвяним селом». Місцева домашня церква мала намір провести різдвяний вечір у рамках запланованих владою на цей період культурних заходів.

Щодо святкування Різдва парафіяни домовилися з організатором заходів і навіть заплатили внесок за свою участь у святі, а також отримали усну згоду селищного комітету партії.

Як повідомляє Associated Press, напередодні рейду правоохоронців, управління у справах релігій отримало наказ від вищих органів про заборону проведення цього різдвяного вечора. Влада повідомила про це парафіян, але ті не виконали вказівку.

Один із членів постраждалої домашньої церкви на прізвище Ван розповів радіо «Вільна Азія», що за день до приходу міліції їм повідомили про скасування їхніх релігійних заходів, але віруючі висловили владі свою думку і надію на те, що наказ буде відмінено. Представники влади нічого не відповіли і вже наступного дня до них приїхала міліція.

«Вони спершу почали бити нас, а потім ще стверджували, що ми напали на міліцію. Ми просто не знаємо, як бути тепер. Схоже, що в Китаї в релігійній сфері знову стався значний регрес», — каже Ван.

Кілька днів тому один із членів Центрального комітету комуністичної партії КНР Чжу Вейцюнь розкритикував своїх однопартійців, які є прихильниками певних релігій.

Оригінал російською: Великая Эпоха (The Epoch Times)

Довідка The Epoch Times:

*Після того, як у Китаї у 1949 році владу захопила компартія, віруючі п’яти основних релігій були об'єднані в так звані «патріотичні асоціації», в тому числі християни. Таким чином, вони зобов'язані приймати партію, як свого головного керівника, про що зобов'язані вказувати у своїх статутах. Ті групи віруючих, які не захотіли вступати у асоціацію, що фактично контролюється компартією, перетворилися на так звані домашні (нелегальні, підпільні) церкви.

«Домашні церкви» в Китаї не мають реєстрації, через що влада називає їх незаконними та часто класифікує як «єретичні секти». Така діяльність кваліфікується силовими структурами режиму відповідно до статті 300 кримінального кодексу КНР: «діяльність єретичних сект, що порушує громадський порядок» і «використання релігійної діяльності для порушення громадського порядку».

Парафіяни і пастори «домашніх церков» постійно зазнають затримань, ув'язнень та інших видів репресій з боку влади.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...