• Тибетців заарештували за святкування дня народження Далай-лами

  • Четвер, 14 липня 2011 року

Тринадцять тибетців зараз перебуває у в'язниці Тибетського автономного округу Гарзе провінції Сичуань. Їх звинуватили в спробі публічно відзначити 76-й день народження Далай-лами, який знаходиться у вигнанні.

Голос Тибету повідомляє, що Проміжний народний суд засудив двох із заарештованих до трьох років позбавлення волі. Це 19-річні хлопці, яких побила китайська поліція, забравши їх з мирної акції протесту 24 червня.

Правляча партія Китаю розглядає день народження Далай-лами як «чутливу» дату, тому ввела обмеження на публічні збори в Лхасі, столиці Тибету. Підкреслюючи значення обмежень, місцевий чиновник Тибетського округу, представник китайської компартії сказав: «Існує необхідність рішуче боротися з розкольницькою діяльністю».

Тибетці, виходячи на мирні акції протесту, домагаються повернення Далай-лами з вигнання на батьківщину, свободи віросповідання і тибетської автономії.Численні з них вважають, що Китай веде політику «культурного геноциду» відносно тибетців.

Китайська поліція також переслідувала і затримувала паломників та монахів з Індії, які прийшли до Тибету. Кілька десятків людей допитали у слідчому ізоляторі Гарзе.

Коли Радіо Вільна Азія звернулося до суду Гарзе і запитало про справу 13 тибетців, то дали наступну офіційну відповідь: «Я не знаю [нічого про це]». Репортеру вдалося дізнатися у керівництва суду тільки те, що його співробітники ще не отримували матеріали цієї справи.

День народження Далай-лами є значною подією не тільки для тибетців. Так, резолюція Палати представників США від 6 липня схвалює зусилля, спрямовані на допомогу тим, «хто позбавлений своїх основних прав людини в Китайській Народній Республіці».

Гері Пенсі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...