• Китай. Дружина загинула від тортур, чоловік може стати калікою

  • Середа, 20 квітня 2011 року

Після перенесених у в'язниці тортур прихильник духовної практики Фалуньгун Ян Чжаньцзю не може самостійно пересуватися через важкі каліцтва стоп. Кілька років тому його дружина так само зазнала тортур і загинула у в'язниці.Правлячий у Китаї режим переслідує послідовників Фалуньгун більше 11 років. Яна заарештували у серпні 2002 року й засудили до семи років в'язниці.

Ян розповів, що під час перебування у в'язниці Шилін в провінції Цзілінь до нього застосовували численні види тортур з метою змусити відмовитися від практики та змусити написати «лист каяття». Його били електрошокерами, розтягували за кінцівки на так званому «ліжку мерця», довго не давали спати.

У результаті в нього були покалічені обидві стопи, особливо ліва. Кілька разів він подавав прохання звільнити його на лікування, та жодне прохання не було задоволено. Ян відбув увесь термін до останнього дня і був звільнений у серпні 2009 року.

Дотепер він практично не може виконувати ніякої роботи. Стопи дуже пошкоджені і гниють. Грошей на лікування немає, тому існує загроза стати калікою.

У Яна двоє дітей, які навчаються у середній школі. Навчання дітей та інші витрати повністю оплачують двоє його братів і сестра. Фінансовий стан його родини дуже важкий.

Незважаючи на поганий стан здоров'я Яна, у березні минулого року його знову заарештували і відправили у центр попереднього ув'язнення. При цьому у його квартирі було проведено обшук. Поліція конфіскувала комп'ютер, принтер, і більше 2 тис. юанів, потім з них повернули лише 900.

Коли Ян перебував у центрі ув'язнення, його стопи запалилися ще сильніше, і через 7 днів на численні вимоги родичів поліцейські відпустили його додому.

Дружина Яна, яка також була послідовницею Фалуньгун, померла у жовтні 2003 року у віці 32 років. Це сталося на 14-й день перебування у в'язниці, у результаті катувань та побиття. Як розповіли джерела з тюрми, її душили целофановим пакетом, потім кололи голками і в кінці вибили їй очі. Тіло жінки таємно кремували, щоб не показувати його в такому вигляді родичам.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...