• Китайського адвоката таємно засудили до в'язниці за духовні переконання

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 20 січня 2011 року
Колишній заступник судді, а нині адвокат Ван Чжаньсо був засуджений до чотирьох років ув'язнення за практику Фалуньгун*. Зараз через погані умови утримання та брутальне поводження стан його здоров'я значно погіршився.

До арешту Ван працював адвокатом у юридичній конторі «Хенсіньтун» міста Ціндао провінції Шаньдун. Увечері 4 березня 2010 року до нього в квартиру увірвалися поліцейські і забрали всю родину - його самого, а також дружину і сина. Проте, незабаром дружину перевели під домашній арешт, оскільки у неї сильно підвищився тиск.

Співробітники прокуратури, управління безпеки та юстиції погрожували Вану, кажучи, що якщо він не визнає своєї провини, то вони відправлять його сина у виправний табір.

Родичі Вана найняли адвоката для його захисту. Але, за їх словами, поліцейські не повідомили Вану про це, а також обдурили їх, сказавши, що затриманий відмовився від адвоката.

У результаті 26 жовтня 2010 р. Вана таємно засудили до чотирьох років позбавлення волі. Наприкінці грудня суд середньої інстанції міста Ціндао відхилив його апеляцію і постановив «залишити рішення прийняте судом першої інстанції без змін».

При цьому, найнятому для захисту Вана адвокату двічі було відмовлено у зустрічі зі своїм підзахисним. Водночас суддя Чен Дабін відмовилася видати родичам на руки рішення суду, заявивши, що «згідно із законом» вона цього зробити не може.

Нещодавно родичам Вана вдалося дізнатися, що здоров'я його сильно погіршилося, він майже не в змозі приймати їжу, а також самостійно пересуватися.

Ван Чжаньсо більше 30 років пропрацював в системі юстиції, яка в Китаї відома своєю корумпованістю, і тільки завдяки духовній практиці Фалуньгун йому вдавалося зберігати вірність принципам відповідального чиновника і сумлінно виконувати свою роботу, зазначають родичі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...