ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

WikiLeaks злякав викриттям тоталітарний режим КНР

Велика Епоха
Днями сайт WikiLeaks опублікував черговий пакет секретних службових документів дипломатів США, чисельні з яких стосуються «чутливих» дій китайської влади. Відділ пропаганди компартії Китаю заборонив усім ЗМІ Китайської Народної Республіки публікувати будь-які новини, що стосуються WikiLeaks. Доступ до сайту в цій країні заблокований владою.

WikiLeaks злякав викриттям тоталітарний режим Китайської Народної Республіки
WikiLeaks злякав викриттям тоталітарний режим Китайської Народної Республіки
Як відомо, починаючи з 29 листопада, сайт WikiLeaks порціями опублікує таємне листування американських дипломатів по всьому світу. Всього понад 250 тис. документів. Серед них є чимало інформації, що стосується секретної діяльності китайської влади, яку отримали американські дипломати від своїх інформаторів.

Наприклад, у документах говориться про те, що китайська влада в 2009 році організували хакерські атаки на сервери Google, а також здійснює зломи кореспонденції оточення Далай-лами, правозахисників і комп'ютерів компаній і держустанов США. Документи вказують на те, що це є частиною широкомасштабної діяльності уряду КНР ще з 2002 року, і що крім урядових агентів у цьому беруть участь також і приватні фахівці-комп'ютерники.

Крім цього, оприлюднені секретні матеріали розповідають про те, як режим КНР здійснює підкуп дипломатів сусідніх країн, торгівлю зброєю між Північною Кореєю та Іраном і так далі.

В опублікованих на WikiLeaks документах також мовиться, що влада Китаю більше не хоче підтримувати економіку Північної Кореї і вважає її приреченою, як і сам режим КНДР, і що згодна на возз'єднання двох Корей зі столицею в Сеулі (Південна Корея), що на їх думку відбудеться через пару років після смерті Кім Чен Іра.

Нині відділ пропаганди компартії наказав китайським ЗМІ припинити публікувати будь-які повідомлення зі згадуванням сайту WikiLeaks. А вже опубліковані повідомлення, були вилучені.

Крім цього, починаючи з вечора 29 листопада, сайт WikiLeaks у Китаї був заблокований, як і деякі інші іноземні сайти зі схожою назвою. Наприклад, був закритий доступ на приналежний сайту Wikipedia сервіс «Вікітека» (сховище оригінальних текстів), який не має жодного відношення до публікації секретних матеріалів.

Примітно те, що минулого разу, коли WikiLeaks опублікував першу колекцію секретних документів, що викривають дії США в Іраку і Афганістані, влада КНР зробила в країні широку пропаганду цієї інформації і розповсюдили її навіть по всіх місцевих Інтернет-співтовариствам і в блогосфері. Сам сайт WikiLeaks того разу не був заблокований в Китаї і атакам не піддавався.