• Китай. Влада відправила доктора наук на «перевиховання» за духовні переконання

  • Вівторок, 31 серпня 2010 року
Китай. Поліцейські в цивільному увірвалися до лікарні, де працювала Юй Сяоянь і забрали її прямо з робочого місця на очах у всього персоналу. Їй навіть не дали переодягти білий халат. При цьому вартові закону не пред'явили жодних документів на арешт та нічого не пояснили. 
Як повідомляє радіо «Вільна Азія», Юй Сяоянь, доктор медичних наук, випускниця шанхайського університету Фудань, працювала в лікарні міста Даляня провінції Ляонін. Вона займається духовною практикою Фалуньгун, яку комуністична влада незаконно заборонила 11 років тому. 
«Я запитала, куди і навіщо ви мене забираєте. На що поліцейський здивовано відповів: "Забираємо для дачі свідчень". Я сказала, що для цього також потрібні документи або хоча б повинен бути названий привід. Але вони мене вже не слухали, а поспішно тягли до виходу на очах у всього персоналу лікарні, не давши навіть переодягти робочий халат», - розповідає Юй. 
Її відвезли в «клас навчання законам» міста Фушунь. Там її з ранку до вечора піддавали сильному психологічному тискові, щоб «перетворити» її свідомость, сформувати «правильне» мислення і добитися відмови від практики Фалуньгун. 
У відповідь на незаконні насильницькі дії Юй оголосила голодовку. На восьмий день співробітники цього закладу почали умовляти її почати приймати їжу, а також написати заяву про відмову від своїх релігійних переконань. Вона твердо відмовилася це зробити і 30 липня її звільнили. 
Після повернення з 25-денного ув'язнення Юй дізналася, що її звільнили з посади лікаря і тепер вона виконує в лікарні некваліфіковану низькооплачувану роботу. 
Її чоловік, адвокат та правозахисник Ван Юнхан, минулого року був заарештований після того, як він у суді доводив невинність своєї підзахисної послідовниці Фалуньгун. Його засудили до 7 років ув'язнення за статтею «Перешкоджання виконанню державних і адміністративних законів шляхом використання організацій сектантського і єретичного характеру». 
Побачення з ним заборонені. Юй вже не бачила свого чоловіка більше року і дуже переживає за його здоров'я. Під час арешту поліцейські сильно побили його і пошкодили йому ногу. Адвоката били також і у в'язниці, де він оголосив голодовку на знак протесту.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...