• Хворій на гіпертонію відмовили у звільненні з китайської в'язниці

  • Середа, 16 червня 2010 року
Китай. Колишня успішна бізнес-леді, Ван Чуньянь, стала «ворогом народу» після того, як комуністична партія Китаю оголосили поза законом духовну практику Фалуньгун, якою вона займається. Перебуваючи у в'язниці, у Ван розвинулася сильна гіпертонія, але її не звільняють за станом здоров'я, повідомляє телеканал NTD.
Мешканка міста Даляня північно-східній провінції Ляонін, Ван, почала практикувати Фалуньгун на початку 1999 року. У липні того ж року правляча в країні компартія розпочала широкомасштабні гоніння за цю практику самовдосконалення.
З того часу життя Ван змінилося. За словами її дочки, Ван неодноразово арештовували, а в 2001 році засудили до двох років тюремного ув'язнення. Оскільки жінка не припинила займатися Фалуньгун, в 2007 році її заарештували знову й засудили до п'яти років позбавлення волі. В даний час вона відбуває термін у жіночій в'язниці Дабей.
У травні цього року тюремні службовці повідомили родичам Ван, що вона страждає гіпертонією у важкій формі. Проте в достроковому звільненні за станом здоров'я їй відмовили. Про це розповіла її дочка Юй Пін, що проживає в Сан-Дієго.
«У мами ніколи не було серцево-судинних захворювань до того, як її піддали репресіям. Коли вона почала займатися Фалуньгун, то стала абсолютно здоровою. Отже, ці проблеми з високим тиском, безумовно, виникли через жорстоке поводження у в'язниці», - говорить Юй.
Ван не єдина у своїй родині, хто постраждав від переслідування з боку правлячого режиму. Юй розповіла, що в 2001 році вона втратила батька, який спробував захистити свою дружину.
«Тато став жертвою поліцейських. Одного разу він посперечався з ними і після цього зник на три дні. Потім його виявили в будинку, лежачим на підлозі без свідомості. Його відправили до лікарні, але через місяць він помер. Оскільки батько так і не видужав, тому ніхто не знає, що саме з ним сталося», - пояснила Юй.
Юй Пін звертається до міжнародного співтовариства з проханням закликати китайський комуністичний режим повернути свободу її матері.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...