• Прем'єр-міністр КНР написав незвичайну статтю

  • П'ятниця, 23 квітня 2010 року
Китай. 15 квітня на китайських сайтах була опублікована стаття другого за рангом комуністичного лідера Китаю Вень Цзябао. В текстах під заголовком «Повернення в місто Сіньгуй» і «Спогади про Яобаня» Вень Цзябао віддає данину пошани колишньому опальному генсеку Ху Яобану в день 21 роковини його смерті.

Ху Яобан, прихильник соціальних та економічних реформ, був витравлений із комуністичної партії в 1987 році прихильниками жорсткого курсу, оскільки він недостатньо твердо виступав проти «цивільної лібералізації», був суперечливою особистістю в рядах компартії. Його смерть у квітні 1989 року викликала відкритий жаль студентів у Пекіні, траур по ньому переріс у повсюдний студентський демократичний рух, жорстко пригнічений 4 червня на площі Тяньаньмень за розпорядженням комуністичної влади.

У статті Вень написав, що Ху справив на нього великий вплив, і, що він часто прямував за Ху під час інспекцій бідних провінцій південного заходу Китаю. Він згадує турботу Ху про людей, коли тому було вже за 70.

За заявою радіо «Голос Америки», це вперше коли один з китайських вождів відкрито визнав Ху Яобана.

Письменник Ляю Цзушен згадує, що Вень сприймається більш людяним і чутливим, ніж інші чиновники, і що багато людей дотримуються думки, висловленої в статті Веня. Стаття визнає, що Ху Яобан - улюбленець народу. Він вважається тим, хто не хотів, щоб китайський народ бідував.

Однак, Ляо вважає, що Веню Цзябао шкодує сміливості, оскільки він не висловив розкаяння про переслідування  відносно Ху і сором за байдужість партійних кадрів при цьому.

Є й інші думки з приводу цієї публікації. Репортер Гао Юй з Пекіна сказала, що не розглядає статтю Веня як спробу відновити репутацію Ху, оскільки не згадується подія 4 червня. «Комуністична партія Китаю ніколи не візьме на себе відповідальність за помилки, які зробила, включаючи зневагу до Ху», - говорить вона.

Цзінь Чжун, головний редактор журналу Open Magazine з Гонконгу припускає, що стаття написана Венем напередодні річниці бійні на Тяньаньмень. Вона вважає це спробою звернення до молоді, щоб утримати її від заворушень. У передачі NTDTV Цзінь сказала: «З наближенням 4 червня режим побоюється посилення соціальних конфліктів».

Головний редактор журналу Magazine Dongxiang Чжан Вейго вважає, що Вень Цзябао намагається добитися підтримки для себе самого і уникнути неприємностей для партії.

«Вень знає, що його політичний статус знаходиться під загрозою і потребує підтримки. Він хотів скористатися відновленням репутації Ху, як фіговим листом для партії, перед обличчям все зростаючого числа конфліктів із насильством між владою і народом», - упевнена Чжан.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...