• ООН розслідує репресії щодо інакомислячих у Китаї

  • Неділя, 21 березня 2010 року

Дружина Цзян Фена, який був викрадений у шанхайському аеропорту спецслужбами КНР, зустрілася в Женеві зі спеціальним доповідачем ООН з питань тортур професором Манфредом Новаком.

Мей Сюань, виконавиця сольних номерів на ерху трупи Shen Yun, 11 березня 2010 р. приїхала в Женеву під час європейського туру концертної трупи.

«Я знаю, що вони роблять з послідовниками Фалуньгун, - сказала вона на зустрічі з Новаком, - і я дуже турбуюся про безпеку чоловіка, а також сподіваюся, що Організація Об'єднаних Націй зможе допомогти забезпечити його безпеку. Я також хочу скористатися цією можливістю, щоб попросити представників ООН допомогти врятувати всіх послідовників Фалуньгун, котрі переслідуються у Китаї».

Професор Новак дізнався про справу Мей Сюань після недавнього подання на розгляд ООН справи про зникнення її чоловіка Цзян Фена.

Мей Сюань відома артистка в провінції Аньхуей і, як і її чоловік, є послідовницею духовної практики Фалуньгун. Протягом десяти років репресій щодо Фалуньгун у Китаї вона майже не бачила свого чоловіка, оскільки їх обох неодноразово викрадали. Хоча вони одружилися ще в 1999 році, однак за пробули разом протягом всього декількох місяців.

Так, у 2002 році на вулиці на неї напали четверо поліцейських, заштовхали в автомобіль і, зав'язавши очі, відвезли в готель. Там її прив'язали до стільця і тримали в такому положенні протягом сімдесяти п'яти днів.

Як спеціальний доповідач ООН, Манфред Новак уточнював в розмові з нею деталі катувань, що застосовувалися до неї, час їх вчинення, а також імена тих, хто застосовував тортури.

Мей відповідала: «Ті люди просто прив'язали мене до стільця, такого, як цей стілець, на якому я зараз сиджу, з підлокітниками. Мої руки були прикріплені до нього, і мої ноги були сковані разом. Ті чотири групи людей, які змінювалися почасово, не дозволяли мені спати. Після закінчення тих сімдесяти п'яти днів, під час яких я тільки сиділа на стільці, спинка нового стільця була порвана і втратила свою еластичність».

«Перед тим, як дати мені їжу, - продовжувала Мей, - вони звільняли одну руку, а потім відразу ж знову надягали на неї наручники. Мені давали лише кілька хвилин перерви, коли мені потрібно було скористатися туалетом. Все це відбувалося у готелі, шкіра на нижній частині тіла у мене була в ранах від тривалого сидіння. Усі пальці рук розпухли у щільно затиснутих наручниках. Все моє тіло розпухло. Ноги так набрякли, що подвоїлися в розмірі від тривалого сидіння і поганої циркуляції крові. Я так втомилася і так хотіла спати ... Але вони рідко дозволяли мені спати, постійно заважали, направляючи дуже сліпуче світло прямо в обличчя. Вони приходили для допиту в будь-який час».

Манфред Новак: «Чому вони піддавали Вас цим мукам?»

Мей Сюань: «Тільки тому, що я займаюся Фалуньгун. Вони намагалися змусити мене відмовитися від практики».

Манфред Новак: «Ви не відмовилися від Фалуньгун ... »

Мей Сюань: «... тому я була засуджена до тюремного ув'язнення. Вони сказали, що якщо я відмовлюся від Фалуньгун, вони звільнять мене негайно».

Манфред Новак: «Ви знаєте назву того готелю?»

Мей Сюань: «Я знаю, де він знаходиться. Пізніше я дізналася, що там було ще 38 чоловік, яких тримали таким же чином і в такому ж становищі як і мене».

Манфред Новак: «Чи подали Ви скаргу?»

Мей Сюань: «Я заявила протест. Пізніше до судового слухання я підготувала заяву на дві сторінки, і мала намір викрити їх незаконний арешт і тортури, але суддя позбавив мене законного права це зробити».

Манфред Новак запитав, чи представляла вона свою справу в ООН. Мей відповіла, що це було вперше, коли вона говорила про це з представником ООН. Тоді пан Новак закликав Мей Сюань та інших жертв незаконних переслідувань у Китаї до того, щоб вони повідомляли в деталях про всі випадки переслідування, щоб співробітники офісу спеціального доповідача ООН могли звернутися до китайського уряду і зажадати відповіді щодо того, що сталося, навіть при тому, що деякі зі злочинів відбулися багато років тому.

Нагадаємо, Shen Yun відтворює красу і чарівність стародавніх китайських танців і музики, розкриваючи перед глядачами найкраще з традиційної китайської культури, переданої людям Богами.

Оскільки трактування деяких історичних сюжетів у номерах Shen Yun відрізняється від трактування китайської компартії та інший заборонений режимом КНР зміст номерів, китайська влада за допомогою тиску на різні інстанції постійно намагається перешкодити проведенню цього концерту.

Наприкінці січня цього року були зірвані концерти трупи в Гонконзі. В результаті тиску комуністичної влади КНР, шістьом членам трупи не видав візи. Без їх участі провести концерти виявилося неможливим.

У квітні минулого року також через тиск китайського уряду були зірвані виступи трупи в Україні.

Також стало відомо, що співробітники органів безпеки КНР приходили додому до родичів деяких артистів трупи, які мешкають у Китаї, і за допомогою залякувань вимагали, щоб ті вмовили артистів не їхати в Гонконг із трупою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...