• Доповідь ООН: історії 16 смертей від тортур у Китаї

  • Четвер, 11 березня 2010 року

Спеціальний доповідач з питань позасудових страт, страт без належного судового розгляду чи довільних страт, Філіп Олстон, включив в свій щорічний звіт для подачі Раді з прав людини ООН інформацію про 20 смертей в Китаї, серед яких 16 загиблих були послідовниками духовної практики Фалуньгун.

У Звіті Олстон пише: «Представляємо увазі урядів ваших країн зібрану нами інформацію, що стосується 16 випадків смертей послідовників Фалуньгун, внаслідок тілесних ушкоджень, що були незаконно завдані ним під час перебування в ув'язненні в Китаї. Незважаючи на різні обставини, за яких настали смертельні наслідки, всі жертви були послідовниками Фалуньгун, і всі вони померли, перебуваючи під контролем співробітників поліції, або незабаром після звільнення з місць ув'язнення. Важливо те, що арешти і загибель цих людей були обумовлені виключно їх діяльністю як людей, що займаються Фалуньгун. У Додатку до цього листа ми привели детальну інформацію по кожній з цих 16 справ».

Додаток. Історії 16 смертей послідовників Фалуньгун

1. Ху Яньжун

1 серпня 2007 р. в результаті поліцейської облави в селі Сяоюйшулінь провінції Ляонін були заарештовані близько 40 послідовників Фалуньгун, включаючи Ху Яньжун. Заарештованих побили електричними палицями і довгими металевими стержнями в п'ять сантиметрів завширшки, після чого затягли їх в поліцейську машину. Поліція стверджує, що Ху Яньжун отримала тяжкі каліцтва, намагаючись вискочити з машини. Її доставили в тюремний шпиталь міста Лінюань, де вона впала в коматозний стан. Її голова набрякла; очі, ніс і рот були пошкоджені; область голови між скронями й очима стала темно-фіолетового забарвлення від синців. Лікарі провели дві операції на головному мозку, але о 2 годині ночі 5 серпня 2007 р. Ху Яньжун померла.

2. Хуан Фацзюнь

24 липня 2007 р. поліцейські з ділянки Соугфеншань міста Харбін провінції Хейлунцзян заарештували Хуан Фацзюня. Під час арешту його побили, зламавши йому обидві ноги, після чого доставили в Перший центр ув'язнення району Ачен. Коли Хуан оголосив голодування, протестуючи проти затримання, він був підданий примусовому годуванню, через що у нього відкрилася кровотеча, руки і ноги набрякли - на них утворилися глибокі рубці від ручних і ніжних кайданів.

2 листопада 2007 р. поліція повідомила його родину, що він знаходиться при смерті, і що вони можуть відвідати його в госпіталі традиційної медицини району Ачен. Хуану було дозволено повернутися додому 4 листопада 2007 р., де він і помер 6 листопада 2007 р. близько 8 годині вечора.

3. Сюн Чженмін

15 березня 2007 р. поліцейські доставили Сюн Чженміна в перший центр ув'язнення міста Ваньюаня, вказавши на те, що вони відстежили відвідування Сюном закордонних веб-сайтів. Після восьми місяців ув'язнення Сюна засудили до одного року примусової праці. Пізніше він був переведений у другий центр ув'язнення міста Ваньюаня. 3 грудня 2007 р. його повідомили про повторне переведення в приміський виправно-трудовий табір. Він відмовився, однак був вивезений 4 грудня 2007 р. приблизно о 9 годині ранку.

5 грудня 2007 р. сім'ю Сюна проінформували про те, що у виправно-трудовому таборі Сіньхуа провінції Сичуань, він вчинив самогубство: вистрибнув із машини. Його батька змусили підписати документи з дозволом на негайну кремацію тіла. Більш того, попросили не допустити витік будь-якої інформації, інакше два інших його сина можуть втратити свою роботу. Відповідно до отриманої інформації, звіт влади про цей випадок смерті був суперечливим: одного разу вони вказували на самогубство, а іншого разу - на смерть в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

4. Бай Хего

Бай Хего з села Сігуаншань провінції Ляонін був заарештований 9 червня 2002 р. за практику Фалуньгун. Його засудили до 11 років в'язниці. Спочатку його утримували у в'язниці Хуацзи провінції Ляонін, а наприкінці грудня 2007 року таємно перевезли до в'язниці Наньгуаньлін міста Далянь. 5 січня 2008 р., о третій годині дня, тюремна адміністрація повідомила сім'ю Бая Хего про його смерть. За словами родичів, його тіло покривали синці, на голові була шишка, язик порізаний. Одна нога зламана, а статеві органи розчавлені. Тюремна адміністрація швидко піддали кремації тіло. Адміністрація в'язниці Наньгуаньлін стверджувала, що Бай вчинив самогубство.

5. Цзун Сюся

У лютому 2008 року, близько 11.30 години ранку, Цзун Сюся, що проживала в м. Вейфан провінції Шаньдун, була доставлена в поліцейську ділянку Гуанвень за розмову про Фалуньгун у супермаркеті. Поліція стверджує, що приблизно о першій годині дня вони відправили Цзун в народний госпіталь міста Вейфан для проходження медичного обстеження, де вона померла о третій годині дня. Її родині було сказано, що вона померла, вистрибнувши з ліфта госпіталю.

6. Юй Чжоу

26 січня 2008 р. популярний співак із Пекіна Юй Чжоу був арештований в районі Тунчжоу міста Пекіна разом зі своєю дружиною Сюй На. Поліція зупинила їх машину, коли вони їхали до себе додому, заарештувала і відразу направила в центр ув'язнення району Тунчжоу. 6 лютого 2008 р. Юй Чжоу помер у центрі невідкладної медичної допомоги району Цінхе. Поліція стверджує, що смерть наступила в результаті оголошеного їм голодування за наявності захворювання діабетом. Однак його родичі свідчать, що він був здоровий і ніколи не страждав цим захворюванням. Коли вони попросили дозвіл на огляд та розтин трупа, влада відмовила, погрожуючи їм.

7. Гу Цзяньмінь

1 березня 2008 р. проживала в новому районі Пудун міста Шанхай Гу Цзяньмінь була заарештована офіцерами поліцейської дільниці Янцзін. Її чоловікові зателефонували і сказали прийти до департаменту поліції нового району Пудун і в районну адміністрацію для оформлення документів про дострокове звільнення за медичними показниками. Прибувши в госпіталь, він побачив, що очі дружини вилізли з орбіт, зіниці неприродно розширені, з рота текла кров. Ніхто не займався її лікуванням, хоча там були присутні більше 30 агентів «Офісу 610». 13 березня 2008 р. вона померла.

8. Гу Цюнь

16 березня 2008 р. Гу Цюнь був заарештований за розповсюдження матеріалів з інформацією про репресії щодо Фалуньгун в Китаї і доставлений в поліцейську ділянку вулиці Тяньцзінь. На наступний день він був переведений в центр ув'язнення Яоцзя. Протестуючи проти арешту, Гу оголосив голодування, тоді його піддали примусовому годуванню. 7 квітня 2008 р. центр ув'язнення привіз його в третій народний госпіталь міста Далянь. Лікар госпіталю сказав, що він потребує лікування, але персонал центру ув'язнення вимагав його переведення в поліцейський госпіталь. Незважаючи на це, вони повернули його в центр ув'язнення. 8 квітня 2008 р., приблизно о 9 годині ранку, його знову повезли в госпіталь, але по дорозі він помер.

9. Фань Дечжень

25 лютого 2008 р. проживав у місті Хулудао провінції Ляонін Фань Дечжень з сімома іншими послідовниками Фалуньгун був заарештований керівником відділення внутрішньої безпеки району Суйчжун. Він помер близько о 7 годині ранку 20 квітня 2008 року в центрі ув'язнення району Суйчжун. Поліцейські повідомили його сім'ю після 16 години, зазначивши, що якщо вони хочуть бачити його тіло, то повинні прийти того ж вечора, тому що розтин трупа і кремація призначені на наступний день.

10. Лю Цюань

4 травня 2008 р. представник адміністрації в'язниці Наньгуаньлін в м. Далянь провінції Ляонін подзвонив родині Лю Цюаня, повідомивши їм, що він помер о другій годині ночі від серцевого нападу. Коли прибули родичі, то побачили, що обличчя Лю пожовтіла, шкіра навколо очей і губ була фіолетовою, спина покрита величезними синцями, а ніс набитий ватяними кульками. Розтин трупа не проводився, і влада не дозволила родині відвезти тіло в м. Бенсі, де раніше жив Лю Цюань.

11. У Сіньмін

Житель м. Сюаньуо провінції Шеньсі У Сіньмін був арештований 15 червня 2006 р. після того, як розповів мешканцям села про Фалуньгун. Поліція відправила його у виправно-трудовий табір Цзаоцзихе. Коли він оголосив голодування, протестуючи проти затримання, охоронці насильно годували його концентрованим розчином солі, перцем і навіть миючими засобами. Вони зв'язували його і били проводом, в результаті чого все його тіло було вкрите синцями. Повернувшись додому 25 червня 2008 р., він кашляв, його рвало кров'ю. Він помер наступного дня, 26 червня 2008 року.

12. Чень Юймей

Увечері 3 липня 2008 року співробітники поліцейської дільниці Чанань м. Шеньян провінції Ляонін заарештували Чень Юймей. Під час арешту її побили ногами. Сім'ю Чень Юймей попросили впізнати її в санітарній машині близько 9 години вечора того ж дня перед тим, як її відвезли у військовий госпіталь № 463. Виявивши у неї крововилив у мозок, лікар був змушений зробити операцію, за яку заплатила родина. Руки і ноги Чень були покриті синцями, а тіло глибокими подряпинами. Лікар сказав, що такі позначки на тілі викликані тим, що її, можливо, били і волочили по землі. Вона померла близько 8.30 вечора 4 липня 2008 р.

13. Чжун Чженьфу

4 травня 2008 р. Чжун Чженьфу був заарештований у своєму будинку близько 6 години вечора, під час облави на послідовників Фалуньгун, яку проводили співробітники «Офісу 610» і міського департаменту поліції в м. Пінд. Вони вривалися в будинки послідовників, заарештовували їх і забирали цінні речі. Під час допиту в поліцейській ділянці тим, хто відмовлявся давати інформацію про себе, поліцейські лили на шию і тіло окріп. Через три дні послідовників перевели в центр ув'язнення м. Пінд. Охоронці наділи на Чжун Чженьфу наручники і били його по голові металевими проводами. Він був поміщений в металеву клітку, залишаючись в наручниках, і охоронці наказали іншим ув'язненим знущатися над ним. І останні намагалися змусити його проклинати засновника Фалуньгун. Після того, як він відмовився, вони продовжували більше години бити його. Потім відправили в госпіталь, де згодом звільнили за медичними показниками. Після звільнення Чжун Чженьфу був змушений заплатити керівництву госпіталю більш 100.000 юанів (14.600 $) за медичне обслуговування. Він помер 20 липня 2008 року.

14. Ян Цзінфень

18 серпня 2008 р., близько о 7.30 ранку, шестеро поліцейських з відділення громадської безпеки проникли до квартири 59-річної мешканки м. Паньцзінь провінції Ляонін Ян Цзінфень та її чоловіка, щоб заарештувати її і обшукати квартиру. Близько 9.00 її чоловік повинен був відлучитися у справах і залишив дружину наодинці з поліцейськими. Коли він повернувся близько 9.30, то побачив мертве тіло дружини на землі перед їхнім будинком. Поліцейські заявили, що вона вчинила самогубство, викинувшись з вікна своєї квартири, розташованої на шостому поверсі.

15. Сунь Аймей

Шістдесятлітня мешканка села Сіньхуа провінції Шаньдун Сунь Аймей була засуджена до ув'язнення в жіночому виправно-трудовому таборі Ванцунь 28 березня 2008 р., через три дні після арешту за поширення матеріалів про репресії Фалуньгун. Наприкінці 2008 року її сім'я була поінформована про те, що вона перенесла інсульт, і їй зробили операцію. Однак побачити її не дозволялося. 1 лютого 2009 р. членам сім'ї Сунь Аймей було запропоновано приїхати в жіночий виправно-трудовий табір Ванцунь і забрати урну з її прахом.

16. Хо Ліхуа

17 листопада 2008 мешканка м. Муданьцзян провінції Хейлунцзян Хо Ліхуа була заарештована на своєму робочому місці і доставлена в підрозділ громадської безпеки міста Муданьцзян. За словами очевидців, там з нею жорстоко поводилися і били. Вона була звільнена в грудні 2008 року, а 14 лютого 2009 р. померла від каліцтва, отриманих під час ув'язнення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...