• Китайські урядові сайти заражають програмою-шпигуном користувачів Інтернет

  • Четвер, 4 лютого 2010 року
Китай. Фахівці в галузі безпеки Інтернету виявили, що деякі урядові сайти КНР з кінцевою адресою gov.cn містять шкідливу програму, яка заражає комп'ютер відвідавача такого сайту і краде інформацію з вінчестера.

Майк Гейд (Mike Geide) є старшим фахівцем американської компанії Інтернет-безпеки Zscaler. Він повідомив, що комп'ютер того, хто відкриє, наприклад, веб-сторінку сайту про податки в КНР www.latax.gov.cn, буде заражений шкідливою програмою. Аналогічна ситуація і з іншими урядовими сайтами КНР, такими, як:

*. Wscz.gov.cn
*. Zhepb.gov.cn
*. Jssalt.gov.cn
*. Xfgh.gov.cn
*. Laspzx.linan.gov.cn
*. Zsjs.nmfc.gov.cn

Питання в тому, чи встановлена ця програма китайською владою спеціально, щоб шпигуни за людьми або ж на сайти gov.cn пробралися сторонні хакери?

Користуючись прогалинами безпеки Інтернет-браузерах, шкідлива програма потрапляє на жорсткий диск комп'ютера і починає красти звідти інформацію.

Співробітники іншої великої компанії Інтернет-безпеки McAfee кажуть, що близько 30 компаній, серед яких Google, Adobe, Jupiter та інші, повідомили, що їх інформація була вкрадена такою ж програмою-шпигуном.

Майк Гейд також розповів, що на дуже багатьох урядових сайтах Китаю знаходиться ця шкідлива програма. «Зараженням піддаються комп'ютери потенційних відвідувачів цих сайтів - китайців, а також іноземних бізнесменів, які знають китайську мову», - говорить він.

З приводу масштабу розповсюдження даної програми на сайтах gov.cn, Гейд сказав, що потрібен час, щоб більш детально дослідити це питання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...