• Новина про суд над китайськими чиновниками за геноцид поширилася в Китаї

  • Вівторок, 1 грудня 2009 року

Китай. Після дворічного розгляду іспанський суд визнав законними звинувачення проти п'яти високопоставлених чиновників китайської компартії в геноциді і тортурах щодо послідовників духовної практики Фалуньгун. Серед обвинувачених і колишній генсек КНР Цзян Цземінь. Ця інформація вже поширилась в Китаї і викликала резонанс серед чиновників, правозахисників і пересічних громадян.

Шанхайський адвокат-правозахисник Чжен Енчун, який перебуває під домашнім арештом, поділився своєю думкою з цього питання в телефонному інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times.

«Я вважаю, що звинувачення іспанським судом Цзян Цземіня та інших чиновників у репресіях Фалуньгун, повинно послужити стимулом до дії як для нас, так і для багатьох інших груп населення в Китаї. Я давно знав, що рано чи пізно це повинно статися. Світова громадськість засудила червоних кхмерів тільки через 20 років після того, як вони здалися владі. Навіть не так важливо, яким буде результат цього іспанського суду, - справедливий суд все одно відбудеться і все одно переможе», – сказав адвокат.

Чжен також повідомив, що інформація про цю подію вже широко поширилася серед народу, навіть він, перебуваючи під домашнім арештом, і то майже відразу ж дізнався про це. Він також вважає, що зараз в китайському суспільстві сталася велика зміна у ставленні до Фалуньгун.

«У 1999 році, коли компартія почала репресувати Фалуньгун, абсолютна більшість людей піддалася масованій пропаганді партії проти цієї практики, тому більшість з них боялися мати будь-що спільне з Фалуньгун. Однак пройшло вже багато років, і люди побачили, що компартія не змогла справитися з Фалуньгун. Якщо, наприклад, зараз хтось на вулиці почне голосно лаяти Фалуньгун, то люди подумають, що це дурна людина. І навпаки, якщо хтось так само лаятиме компартію, то люди виражатимуть йому підтримку і схвалення. Я вважаю, що зміни в цьому питанні за ці роки сталися величезні», – поділився своєю думкою Чжен.

Сам Чжен сподівається, що коли-небудь і йому випаде можливість подати до суду на Цзяна Цземіня. «В Китаї дуже багато селян втратили свої землі та будинки. Влада просто відібрала у них все. Це теж можна назвати злочином проти людяності, а те, як їх силою змушували виселятися, можна прирівняти до тортур. Я сподіваюся, що ми в Шанхаї створимо групу притягнення до суду цих чиновників і подамо на них позов до міжнародного суду. Як китайський адвокат, я готовий пред’явити численні докази злочинів геноциду “шанхайської кліки”*. Ми вже впродовж довгого часу збираємо всі ці матеріали», – говорить адвокат.

Кореспондент The Epoch Times також телефонував до китайських владних установ різних рівнів, щоб дізнатися, що вони думають з приводу інформації про іспанський суд. Ніхто з чиновників, які знімали трубку, і чергових не наважився прокоментувати цю подію, але абсолютно всі сказали, що в курсі цієї інформації. Багато хто виразив здивування, вони не чекали, що в іншій країні зможуть зробити такий крок.

Колишній кореспондент телеканалу провінції Шеньсі Ма Сяомін вважає, що цей прецедент не лише стимулює китайських громадян і дає їм надію, але й попереджає тих китайських чиновників, у яких ще залишилася совість і почуття справедливості, що за всі діяння доведеться відповідати рано чи пізно.

«Якщо така маленька країна, як Іспанія, не побоялася потужності КПК, то чого боїться численний китайський народ? Компартія вже давно здається сильною тільки на поверхні, а фактично становище її вже дуже хистке. Пора її потужності давно пройшла, і тепер їй не уникнути юридичного й історичного суду та вироку. Ті чиновники, які встигнуть до цього суду стати на сторону справедливості, зможуть мати майбутнє. Інакше всі вони будуть засуджені за свої лиходійства».

Перший у світі суд над китайськими комуністичними чиновниками

Окрім колишнього генерального секретаря компартії Цзян Цземіня, який став ініціатором і головним керівником репресій проти Фалуньгун, в геноциді та тортурах були звинувачені колишній керівник «офісу 610»** Ло Гань, колишній міністр торгівлі КНР Бо Сілай, четверта фігура в партійній ієрархії Цзя Цинлінь та голова внутріпартійного дисциплінарного комітету У Гуаньчжен.

Іспанський суддя Ісмаель Моренно розглядав цю справу протягом двох років і 11 листопада виніс вищезазначену ухвалу. До матеріалів справи додані показання свідків п'ятнадцяти жертв репресій, а також відповідні звіти міжнародних організацій Human Rights Watch, Human Rights Law Foundation, Міжнародної Амністії, комісії ООН з прав людини.

Кожному з п'яти обвинувачених від судді через дипломатичні канали вислано лист з більше 20 питаннями щодо їхньої участі в переслідуванні Фалуньгун іспанською та китайською мовами. Якщо відповіді не будуть отримані протягом 4-6 тижнів, суддя може виписати ордер на їх міжнародний розшук і арешт.

Довідка:

* «Шанхайська кліка» – неформальна назва посадових осіб китайської компартії, що є членами Центрального уряду, які почали свою кар'єру в місті Шанхаї в той час, коли його мером був Цзян Цземінь, який згодом став головою КНР.

** «Офіс 610» – організація, яку названо за датою її створення – 10 червня 1999 р., працює виключно для переслідування Фалуньгун. Вона підкоряється безпосередньо Центральному партійному керівництву. Повноваження «Офісу 610» перевищують усі закони Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...