• Адвокатам у Китаї заборонено доводити невинність послідовників Фалуньгун

  • Четвер, 24 вересня 2009 року

Китай. Перед початком судового засідання суддя попередив адвоката, що вона буде заарештована, якщо «наважиться доводити невинність підзахисного» послідовника духовної практики Фалуньгун і що про це є офіційне розпорядження уряду.

Це сталося в окружному суді району Даовай міста Харбіна провінції Хейлунцзян 16 червня цього року.

Як повідомляють наші джерела, суддя також уточнив, що відповідно до цього розпорядження, яке він не надав, адвокати можуть тільки наполягати на пом'якшення вироку, ґрунтуючись на показаннях свідків щодо обвинуваченого.

 

Адвокат Сун Цзінчао з юридичної фірми Дунсюй підкорилася цьому попередженню і будувала захист свого підопічного, як винного.

 

Коли ж обвинувачений Гу Юньпен сам спробував себе захищати і почав говорити про своє право на свободу віри і перерахував тортури, яким він піддався під час ув'язнення, судді стали переривати його, заявляючи, що «суперечки з судом позначаться на його вироку».

У результаті Гу засудили до п'яти років позбавлення волі і відправили до в'язниці Сіньцзян, міста Харбіна.

37-річний Гу Юньпен працював комп'ютерним техніком в лабораторії відділу управління Харбінської авіакомпанії. Перший раз його заарештували у 2003 році - хтось з роботи повідомив поліції, що він практикує Фалуньгун.

Відбувши трирічний термін у в'язниці, Гу повернувся додому в місто Чжаодун. Але там його постійно турбувала поліція, і він переїхав в Харбін, де 19 лютого 2009 був арештований повторно.

6 березня його відправили в так званий «клас перетворення» міста Харбіна. «Перетворення» почалося з того, що його прикували до металевого стільця і, закинувши голову, влили йому дві пляшки гірчичного масла в рот і в ніс.

 

На суді, що проходив 16 червня, дозволили бути присутнім тільки трьом його родичам, хоча суд був заявлений відкритим.

Коли мати Гу побачила свого сина, виснаженого, в брудному одязі, вона була вражена і сказала про це чоловікові. Один з поліцейських тут же підбіг до літньої жінки і, розмахуючи електричної палицею, закричав: «Я вас виведу, якщо ви будете розмовляти!» Батькові Гу довелося кілька разів просити вибачення, щоб поліцейський дозволив дружині залишитися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...