• У Китаї кількасот поліцейських побили парафіян домашньої християнської церкви. ФОТО

  • Четвер, 17 вересня 2009 року
Китай. Близько 400 поліцейських в 3 години ранку 13 вересня увірвалися в недобудовані приміщення взуттєвої фабрики в провінції Шаньсі, яку будували члени домашньої християнської церкви*. У результаті такої “спец-операції” кілька десятків парафіян отримали значні побої. Їхнє майно, включаючи і Біблії, було відібрано, а недобудовані цехи заводу зруйновані бульдозерами.

Одна з місцевих парафіянок розповіла нашому кореспондентові, що, оскільки парафіян домашньої (підпільної) церкви повіту Фушань провінції Шаньсі ставало все більше приміщення, що було в їх розпорядженні стало тісним. Тоді родичі деяких з них взяли у влади дозвіл на будівництво взуттєвої фабрики, за допомогою якої вони планували заробити гроші і використовувати приміщення як місце проведення своїх релігійних заходів.

Однак, коли більшість приміщень заводу вже було побудовано, на деякі залишалося лише покласти дах, владі раптом не сподобалося, що там збираються християни і вони почали різними способами придушувати їх. З початку до них по черзі приїжджали чиновники з місцевого управління освітою, торговельно-промислового управління, поліцейської дільниці і різних органів безпеки, які наказували їм припинити будівництво.

«Представники влади казали, що ми тут будуємо церкву і що це абсолютно не припустимо. Як ми не пояснювали, що це не так, ніхто нас вже не слухав», - розповідає один з місцевих християн.

Після того, як парафіяни відмовилися припиняти будівництво і залишити це місце, влада відключила їм воду і світло, а потім перекрили дорогу і обірвали лінії зв'язку.

Зрештою, все закінчилося тим, що рано вранці близько 400 поліцейських і робітників почали силою виганяти християн, що вже  оселилися у побудованих будинках заводу. Нападники забрали телевізор, деякі особисті речі, Біблії та мобільні телефони. Після цього стали камінням і палицями бити вікна в приміщеннях, і громити все всередині, а потім екскаваторами розривати дороги і бульдозерами зносити недобудовані будівлі.

В цілому побої отримали близько 100 парафіян, семеро з них у важкому стані знаходяться в лікарні. За словами потерпілих, коли їх доставили до лікарні, поліцейські заборонили лікарям що-небудь робити до тих пір, поки їх церква не заплатить гроші. Тільки після того, як гроші були передані, лікарі поставили їм крапельниці і забинтували рани.

На прес-конференції, присвяченій даному інциденту, керівник організації China Aid Association (CAA) пастор Фу Січу, що базується в США засудив дії влади провінції Шаньсі.

«Хоч навіть ви репресуєте християнських братів і сестер, ви йдете проти Творця. Ви порушуєте закони і порозбивали гармонійне суспільство, про яке постійно говорять китайська влада. Ви будете відповідати за все те, що зробили. Ми закликаємо всіх християн помолитися за наших братів і сестер у Китаї. Попросити Бога проявити милосердя і допомогти їм пройти ці лиха. А також різними способами підтримати і надихнути їх», - сказав у своїй промові пастор.

 
Довідка The Epoch Times:

* Після того, як в Китаї владу захопила компартія, всі християни були об'єднані в підпорядковану їй патріотичну асоціацію. Таким чином, вони зобов'язані приймати партію, як свого головного керівника, про що вони також зобов'язані вказувати у своїх статутах. Ті, групи християн, які не захотіли вступати в цю асоціацію, перетворилися на, так звані, домашні (підпільні) церкви.

Будь-які заходи таких домашніх церков в Китаї вважаються незаконними. Самі ці організації часто класифікуються як «єретичні секти», і їх діяльність режим трактує відповідно до статті кримінального кодексу КНР: «діяльність єретичних сект, що порушує громадський порядок» і «використання релігійної діяльності для порушення громадського порядку».

Парафіяни і пастори домашніх церков постійно зазнають арештів, ув'язнень та інших видів репресій з боку влади. За даними CAA, у період з липня 2007 р. по жовтень 2008 р. тільки в одній провінції Хенань були засуджені до термінів ув'язнення 29 пасторів-лідерів місцевих домашніх церков.

 
{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...