• У Китаї користувачі Інтернет провели масову акцію протесту. Фото

  • Середа, 21 квітня 2010 року
Китай. Близько двох тисяч Інтернет-користувачів протестували біля будівлі суду в місті Фучжоу. Вони вимагали звільнити трьох городян , які були засуджені за поширення інформації про тяжкий злочин чиновників місцевої влади. Суд назвав їх «наклепниками» і засудив до термінів ув'язнення.

Вранці 16 квітня у народному суді міста Фучжоу провінції Фуцзянь відбулося слухання по справі Фан Яньчуна, Ю Цзінь і У Хуаіна, яких заарештували за звинуваченням у розповсюдженні наклепів. Їх засудили до термінів від одного до двох років позбавлення волі.

На захист цих трьох людей приїхали близько двох тисяч Інтернет-користувачів з різних районів країни. Вони розгорнули плакати і голосно вигукували слова протесту, називаючи суд несправедливим і корумпованим. Звучали також гасла на підтримку демократії.

Для підтримки порядку прибули близько 500 поліцейських, які повністю оточили територію біля суду і перекрили прилеглі до нього дороги.

Історія почалася ще в лютому 2008 року. 25-річну мешканку міста Ян Сяолін зґвалтували вісім чиновників і поліцейських, після чого вона померла. Поліція провела розслідування і заявила, що дівчина померла через позаматкову вагітність і, що не було ніякого зґвалтування і тим більше вбивства.

Проте було безліч свідчень, які доводять тяжкий злочин чиновників. Інформація потрапила в Інтернет і знайшла підтримку серед блогерів. Місцеві жителі, серед яких найбільш активними були Фан, У і Ю, провели власне розслідування дані якого потім опублікували у Всесвітній мережі. Вони доводили, що дівчину вбили і що до цього причетні чиновники і поліція.

Оскільки їх публікація була широко поширена в Інтернеті і стала предметом бурхливого обговорення, влада заарештувала цих трьох, звинувативши їх у поширенні наклепу.

Ще кілька років тому подібна акція була б неможливою. Люди просто не дізналися б про те, що відбувається, оскільки всі ЗМІ в країні контролюються комуністичним урядом. Хоч китайська компартія блокує Інтернет, останнім часом саме «Всесвітня павутина» стає найбільш ефективним засобом вираження поглядів, а також інструментом просування в КНР принципів свободи слова, виразу та інформації, а також концепції основних прав людини.

 
{mospagebreak}
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...