• Кількість загиблих від землетрусу китайська влада занижує в кілька разів. Фото

  • Понеділок, 19 квітня 2010 року

Китай. Згідно з даними китайської влади на 19 квітня, кількість загиблих під час землетрусу в провінції Цінхай становить 1706 чоловік. Проте днем раніше тибетський чернець, відповідальний за кремацію тіл загиблих, повідомив, що вони вже кремували 3400 тіл, а також що подібні кремації проходять і в інших районах.Лама з монастиря Цзегу, Аньвень Даньбаженьцін, розповів кореспондентові видання Ming Pao, що оскільки серед місцевих жителів постраждалих районів, більшість це віруючі буддисти. Як і інших буддистів, влада запросила його допомогти з проведенням ритуалу кремації тіл. Він також сказав, що в перший же день після землетрусу, вони кремували 900 тіл, на другий день 2100 і потім ще 400, а всього 3400 тіл.

Лама підкреслив, що вони ведуть суворий облік всіх кого кремують, і що він кожного дня відправляє звіт представнику влади, і що він у здивуванні, чому влада офіційно публікує занижені цифри. Аньвень також побував у інших постраждалих районах і сказав, що за його підрахунками, число загиблих складає близько 12 тисяч чоловік.

Приблизно таку ж цифру назвав і інший тибетський чернець Цзижень в інтерв'ю виданню The Liberty Times.

У зв"язку з стихіним лихом, духовний лідер тибетців Далай-лама звернувся до комуністичної влади КНР з проханням дати йому можливість відвідати постраждалі райони, щоб зробити молитви за загиблими та потішити тих, які вижили.

Один з молодих лам в провінції Цінхай сказав кореспонденту агентства «Франс Прес», що якщо Пекін дозволить Далай-ламі приїхати до них, це було б великою втіхою для всіх постраждалих. Інший чернець сказав, що не вірить у таку можливість. Численні тибетські ченці в провінції Цінхай, як і раніше вважають Далай-ламу своїм духовним наставником. Проте також багато хто боїться вголос згадувати про нього, кажучи, що ця тема в Китаї «занадто чутлива», відзначає видання.

В даний час Пекін не дав жодної офіційної відповіді на прохання Далай-лами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...