• Під час нових заворушень в Урумчі загинуло 5 осіб

  • Понеділок, 7 вересня 2009 року
Китай. Офіційні китайські джерела підтвердили, що з займаної посади знятий Лі Чжи, секретар міськкому міста Урумчі Сінцзян-Уйгурського АР, в якому останнім часом відбулися численні акції протесту. В результаті нещодавніх протестів представників ханьської національності загинуло 5 осіб.

4 вересня більше тисячі етнічних китайців вийшли на вулиці міста Урумчі, висловлюючи невдоволення нездатністю місцевої влади стабілізувати ситуацію в місті. Для розгону демонстрантів спецзагони поліції застосували гранати зі сльозоточивим газом. Троє гонконгських кореспондентів були побиті поліцейськими і доставлені у відділення. Звільнили їх тільки ввечері.

За офіційними даними, в результаті заворушень отримали поранення 14 осіб, 5 людей загинули. Серед постраждалих є поліцейські та мирні громадяни.

З приводу «банди зі шприцами», через  зловмисні дії якої ханьці й почали протестувати, офіційні китайські ЗМІ передали звернення начальника управління громадської безпеки, в якому говориться, що вже проведено розслідування у цій справі. Однак про деталі та результати розслідування нічого не згадується.

В даний час в Урумчі припинилися протести, але внутрішня напруга все ще залишається, повідомляє Китайське радіо. У місті чергують численні військові та поліцейські патрулі, на вулицях дуже мало людей.

У міських лікарнях створені спеціальні відділення для огляду постраждалих від нападів «банди зі шприцами». Одна жінка ханьської національності розповіла, що вона їхала в автобусі, і раптом щось сильно кольнуло її в руку. Виявилося, що її вколов шприцом якийсь чоловік, який швидко зник. У постраждалих, яких стає все більше, не виявлено ніяких захворювань, тільки спостерігається розпухання і почервоніння області уколу, говориться в повідомленні.

 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих. 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...