• Поліцейські побили страйкуючих жінок на півдні Китаю

  • Понеділок, 7 вересня 2009 року
Китай. Більше тисячі робітників заводу компанії «Вейкан» міста Шеньчжень провінції Гуандун 1 і 2 вересня провели страйк, протестуючи проти змін робочого графіку і форми оплати. Для придушення їх акції влада надіслала поліцію. В результаті було сильно побито дві жінки. Побачивши це, одна з працівниць заводу сказала: «У шкільних підручниках говориться, що народна поліція служить народу. Тепер я зрозуміла, що все це обман».

Компанія «Вейкан» займається виробництвом медичного обладнання. Робітники заводу - переважно жінки.

У серпні адміністрація заводу повідомила, що з 1 вересня буде змінено робочий графік. Час роботи за новим графіком становитиме 10,5 годин, під час яких необхідно виконати обсяг роботи, який робочі раніше виконували за 12 годин. Оплата на заводі є погодинною. Таким чином, після зміни графіку, робочий час, а також зарплата зменшилися, при цьому обсяг роботи залишився тим самим.

Учасниці страйку розповіли нашому кореспондентові, що більшість робітників не підписали письмову угоду на введення вищезгаданих змін, однак адміністрація все одно вчинила відповідно до свого рішенням.
 
1 вересня більше тисячі робітників не вийшли на роботу і почали страйк. Керівництво стало погрожувати їм покаранням за прогул, що викликало ще більше невдоволення останніх. Вони простояли перед головним входом заводу до опівночі й на другий день знову зібралися там, заблокувавши вхід.

Адміністрація повідомила про ситуацію місцевій владі, яка відразу ж надіслала на місце подій кілька десятків поліцейських, які стали кийками розганяти присутніх. Дві жінки від ударів втратили свідомість, їх відвезла швидка. Адміністрація відмовилася оплачувати їхнє лікування.

Жінки твердо вирішили до кінця відстоювати свої права. Наприкінці поліцейські взяли їх в оточення.

Очевидці розповіли, що через тривале стояння під пекучим сонцем деякі жінки втрачали свідомість, при цьому поліцейські, які чергували позмінно, просто стояли поруч по стійці сумирно і не намагалися їм допомогти.

Побачивши, як розвивається ситуація, учасниці протесту зовсім втратили надію на те, що до їхніх проблем прислухається хтось з керівництва заводу або ж місцевої влади. Тоді вони вирішили розповісти про ситуацію якомога більшій кількості людей, щоб створити вплив громадської думки. Вони зателефонували декільком місцевим ЗМІ і попросили надіслати кореспондентів до місця подій і зробити репортаж. Однак ніхто з журналістів не приїхав, представники деяких ЗМІ відразу ж вішали трубку після того, як дізнавалися про інцидент.

Наприкінці до них приїхав представник місцевого центру зайнятості. Він звернувся до страйкуючих з промовою, основна суть якої зводилася до того, що компанія «Вейкан» дуже хороша і працювати в ній дуже престижно для кожного, і що вони повинні дорожити цією роботою. Під час своєї промови чиновник палив і спльовував, коли жінки попросили його вести себе культурно, він грубо сказав: «Не лізьте не в свою справу».

Коли наш кореспондент зателефонував у офіс заводу, йому повідомили, що в даний час проблема вже повністю вирішена і всі повернулися на свої робочі місця. При цьому подробиць вирішення питання йому відмовилися повідомити.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...