• В Уйгурському районі Китаю тривають масові заворушення

  • П'ятниця, 4 вересня 2009 року
Китай. Згідно з останніми даними з міста Урумчі регіону СУАР, вранці 4 вересня більше тисячі місцевих етнічних китайців почали штурмувати будівлю міської адміністрації. Поліцейські застосували гранати зі сльозоточивим газом. Також відбулося декілька зіткнень ханьців з поліцією під час спроби перших прорватися в район проживання уйгурів.

За різними даними наших джерел, від кількох сотень до понад тисячі представників ханьської національності спробували штурмом взяти будівлю міської адміністрації міста Урумчі, продовжуючи вимагати відставки секретаря парткому Сіньцзян-Уйгурського автономного району Вана Лецюаня.

Частина з протестуючих також спробувала прорвати поліцейські заслони і попрямувати в район міста, в якому проживають переважно уйгури. Відбулося кілька сутичок зі спецзагонами поліції.

В даний час в місті припинені всі заняття у навчальних закладах, а також закриті всі організації і підприємства. На кожному перехресті стоять військові машини з озброєними солдатами. Влада через ретранслятори постійно повідомляє, що заборонено проводити будь-які несанкціоновані акції.

Також є повідомлення про те, що в місцеві лікарні масово потраплять люди, ймовірно, які постраждали від уколів невідомих зловмисників.

Масова акція протесту почалася 3 вересня і була викликана нападами на вулицях людей зі шприцами, які робили своїм жертвам уколи невідомих препаратів, від яких за різними даними вже постраждало до тисячі чоловік. Акція почалася за участю приблизно двох тисяч представників ханьської національності (етнічні китайці) і розрослася до кількох десятків тисяч людей. Протестуючі заповнили дві центральні площі міста та район Наньмень, вимагаючи, щоб влада забезпечила їм безпечні умови проживання.

Представник місцевої влади, у свою чергу, повідомив, що вже заарештовано 21 чоловік з «банди зі шприцами».

При цьому, не дивлячись ні на що, представник МЗС КНР Цзян Юй на прес-конференції 4 вересня заявила, що вони не отримували ніякої інформації про нові заворушення в Урумчі.

 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих. 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...