• Етнічні китайці вимагають відставки голови місцевої влади в Сіньцзяні. ФОТО

  • П'ятниця, 4 вересня 2009 року
Китай. Близько 2000 етнічних китайців влаштували масову акцію протесту 3 вересня в місті Урумчі СУАР, в якому нещодавно відбулися великі міжетнічні зіткнення. Протестуючі висловили невдоволення місцевою владою, а також вимагали відставки секретаря парткому Сіньцзян-Уйгурського автономного району (СУАР) Вана Лецюаня.

Учасники протесту рушили в напрямку Народної площі, декілька десятків поліцейських автомобілів перегородили їм шлях, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на очевидців.

Цього разу жителі СУАР ханьської національності висловлювали невдоволення з приводу того, що влада не може забезпечити порядок у місті й безпеку місцевих мешканців.

Повідомляється, що спалах їх невдоволення був викликаний серією нападів невідомих осіб зі шприцами, від яких за останні дні постраждали, за різними даними, від 400 до тисячі чоловік. Причому жертвами нападів є представники всіх 9 національностей, що проживають в СУАРі, включаючи ханьців і уйгур.

Агентство «Сіньхуа» повідомило, що вже затримано 15 підозрюваних з банди нападників і що в даний час ніхто із жертв нападів не заразився ніякими хворобами і не помер.

Окуліст уйгурської національності в телефонному інтерв'ю сказала, що поліція попередила їх не виходити на вулицю, тому що «ханьці проводять акцію протесту».

 
 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котру, на думку уйгурів, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі Сіньцзян-Уйгурского автономного району (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. Тоді спалах протесту викликала масова бійка між ханьцями та уйгурами, що сталася 26 червня на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун. За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1800 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Всесвітній Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про понад одну тисячу загиблих.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...