• До 13 років ув'язнення засудили в Китаї активіста Китайської демократичної партії

  • П'ятниця, 4 вересня 2009 року
Китай. Суд середнього рангу міста Чанша провінції Хунань 1 вересня виніс вирок у справі члена Китайської демократичної партії Се Чжанфа. Його звинуватили в «спробі повалення державної влади» і засудили на 13 років ув'язнення.

Це було шосте слухання і цього разу суд тривав всього 20 хвилин. Один із сімох друзів Сє, які були присутні на суді, розповів нашому кореспондентові, що вони були «дуже здивовані» таким вироком, при цьому сам Сє не промовив ані слова, видно було, що його дух помітно ослаб за 2 місяці ув'язнення.

Влада вирішила, що активну участь Сє у створенні демократичної партії Китаю, проведення великого зібрання та інші подібні дії є достатніми «доказами» для звинувачення його в «спробі повалення державної влади».

Його адвокат Ма Канчуань вважає, що його підзахисний всього лише реалізовував свої конституційні права громадянина КНР, зокрема що гарантують свободу зборів і організацій, і що в його діях немає ніякого складу злочину.

«У кримінальному кодексі нашої країни немає статті про те, що якщо ти організував демократичну партію і провів велике зібрання, то це вважається створенням незаконної організації і незаконними зборами і є злочином. Тому я вважаю, що всі їхні аргументи безпідставні і Сє абсолютно не винен», - пояснив адвокат.

Наше джерело з Китаю повідомило, що справа Сє було ініційована з рівня міської влади і навіть більш високих чиновників компартії. Джерело також повідомило, що за Сє стежили протягом 10 років і є записи всіх його поїздок та інших дій протягом цього часу.

Ще двоє активістів, які брали участь у створенні китайської демократичної партії, Сюй Веньлі і Вань Юцай, були засуджені на більш 10 років ув'язнення ще в 1998 році, коли була заснована ця партія. Їх звинуватили в тому ж «злочині», що й Сє.

Сє вважався лідером демократичного руху в Китаї. Його друзі впевнені, що обмеживши його свободу, комуністичний режим намагається повністю викорінити всі демократичні віяння в країні.

Як ми повідомляли раніше, Сє Чжанфа був арештований 25 червня, а 1 серпня на нього було заведено кримінальну справу за статтею за «спробу повалення державної влади».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...