• Китайський МЗС у наказовому тоні зажадав не пускати Ребію Кадір до Австралії

  • Неділя, 2 серпня 2009 року
Китай. Заступник МЗС КНР Чжан Чжіцзюн 31 липня викликав до себе посла Австралії в Китаї Геоффа Рабі і висловив йому велике незадоволення і рішучий протест з приводу того, що австралійська сторона дозволила лідеру уйгурів Ребії Кадір приїхати до Австралії.

«Негайно виправте свою помилку, заборонить Ребії в'їзд до Австралії та забороніть використання території Австралії для сепаратистських дій проти китайської нації», - цитує слова Чжана Чжіцзюна агентство «Сіньхуа».

Однак міністр закордонних справ Австралії Стівен Сміт повідомив, що Ребії Кадір вже видана віза для візиту  наступного тижня, а також підкреслив, що вона «не є терористом» і тому немає причин відмовити їй у в'їзді в країну, інформує Центральне агентство новин.

Голова Всесвітнього Уйгурского Конгресу, Ребія Кадір наступного тижня збирається відвідати Австралію і показати там свій автобіографічний документальний фільм «Десять умов кохання» ( «10 Conditions of Love»).

Повідомляється, що показ фільму запланований на 8 серпня на кінофестивалі в Мельбурні (Австралія). В день публікації програми фестивалю начальник відділу культури китайського посольства в Австралії зателефонував директору кінофестивалю Річарду Муру і висунув вимогу не показувати цей фільм, на що Мур відповів відмовою.

Довідка:
Колишня китайська міліонерша Ребія Кадір 6 років провела в китайській в'язниці, а її чоловік пробув там 9 років, двоє з її синів засуджені на 7 та 6 років і досі знаходяться в ув'язненні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...