• Як компартія у Китаї розправляється з неугодними: Історія одного ув'язнення

  • Субота, 20 вересня 2008 року

Послідовник Фалуньгун Чжен Шоуцзюн із повіту Ляочжун м. Шеньян провінції Ляонін був арештований 16 лютого 2006 р. під час розповсюдження листівок з інформацією про Фалуньгун. Його відправили в місцевий центр ув'язнення. Протягом наступних двох років його рідні не одержували жодної інформації про його місцезнаходження.

18 серпня 2008 р. родичам Чжен зателефонували з поліції та сказали, щоб вони приїхали в тюремну лікарню побачити Чжен. Коли рідні приїхали туди, то побачили його мертве тіло. Після чого поліцейські поспішно піддали його кремації.

Чжен Шоуцзюн, 45 років, жив з торгівлі в м. Шеньян. Наприкінці 2000 р. він поїхав у Пекін, щоб звернутися до уряду з вимогою припинити репресії проти Фалуньгун. Під час звернення він був заарештований і засуджений до 3 років виправних робіт у трудовому таборі. Під час ув'язнення до нього застосовували різні види катувань і так зване «промивання мозку».

На початку 2004 р., після звільнення, він розповів, як його катували. Рано вранці 8 співробітників табору почали «промивати» йому мозок. Вони прикидалися його союзниками, які начебто розуміють його страждання та намагаються йому допомогти скоріше вибратися з табору додому.

Однак для цього потрібно було просто підписати кілька заяв про те, що Чжен більше не буде займатися Фалуньгун. Коли вони побачили, що він не збирається нічого підписувати, відразу ж збили його з ніг на підлогу й стали бити.

Падаючи, він розпоров собі ногу об залізний предмет, із рани дуже текла кров, але ті, хто його бив, не звертали на це уваги. Потім його зв'язали в позі, як показано на фото. Його били ногами, примовляючи: «Ну що, будеш ще практикувати? Якщо будеш, то ніколи тебе не розв'яжемо».

Від страшного болю він голосно кричав, але ніхто не звертав на нього уваги. Так його протримали більше 3-х годин. Коли настав час обідати, його розв'язали, бо в камері не вистачало місця.

До того часу все його тіло оніміло, і він узагалі не міг рухатися. А коли його почали стусанами змушувати піднятися, то біль був ще сильнішим, і він ледве не знепритомнів. Після цього катування він два тижні не міг нормально ходити, ноги були, як ватяні. До нього також застосовували й інші катування.

Через те, що Чжен не захотів відректися своєї віри, йому збільшили строк на 3 місяці.

Нагадаємо, ця трагедії відбулася в сучасному Китаї, де послідовники Фалуньгун переживають нелюдські страждання, і це лише незначна частка незліченних випадків катувань, що відбуваються протягом останніх дев'яти років у ході репресій, що й досі не припинилися.

За матеріалами ВОРПФ, відповідно до неповної статистики, з кінця 2007 р. по 11 березня 2008 р., у континентальному Китаї було незаконно заарештовано 1878 послідовників Фалуньгун. Повідомлення про арешти надійшли з 29 адміністративних одиниць КНР.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...