• Виявлені нові факти недавньої сутички з уйгурами

  • П'ятниця, 5 вересня 2008 року
За повідомленням радіо «Голос Америки», 29 серпня в Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі сталася сутичка поліцейських з уйгурами, в результаті якої поліцейські застрелили 6 чоловік, 3-х заарештували, 2-х поліцейських було поранено.

Агентство Associated Press повідомило, що з Китаю поступає суперечлива інформація з приводу цього інциденту. Офіційні ЗМІ Сіньхуа заявляють, що поліція шукала учасників недавніх нападів на поліцейський відділок і в рисовому полі виявила 9 підозрюваних, які були озброєні ножами.

За словами силовиків, вони спробували чинити опір, внаслідок чого поліцейським довелося взятися за вогнепальну зброю. У повідомленні Сіньхуа також мовиться, що ці люди, найімовірніше, причетні до нападу на поліцейських 12 серпня в районі м. Кашгар, під час якого було вбито трьох поліцейських. У повідомленні підкреслюється, що саме з огляду на те, що ці люди дуже небезпечні, поліція відразу ж почала стріляти, як тільки вони спробували чинити опір.

Проте в заяві, зробленій 30 серпня Всесвітнім Уйгурським Конгресом, мовиться, що згідно з інформацією, отриманою від свідка, озброєні поліцейські оточили кукурудзяне поле і через мегафон закликали підозрюваних здатися, при цьому пообіцявши надати їм адвокатів для захисту в суді. Ті люди вийшли і не чинили опір арешту, але після того, як вони здалися, поліцейські розстріляли їх. Китайська сторона заперечує це.

Видання відзначає, що, незважаючи на вжиті владою заходи безпеки напередодні Олімпіади, коли в Сіньцзян і Тибет ввели тисячі солдатів і поліцейських, цей інцидент, що стався в Сіньцзяні в п'ятницю, є вже 4-м за цей місяць, загальна кількість загиблих у них становить 39 чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...