• В Пекіні тривають арешти журналістів (відео)

  • Субота, 23 серпня 2008 року

У Пекіні із застосуванням сили був затриманий кореспондент англійського телебачення ITC Йохан Жуї, повідомило Центральне агентство новин.

13 серпня під час чергової акції в Пекіні проти політики китайської компартії щодо Тибету, яка проходила в парку Національної культури, поліцейські, застосувавши грубу силу, заарештували кореспондента ITC Йохана Жуї, що намагався робити відеозйомку акції.

В акції брали участь члени організації «Студенти за вільний Тибет». Телебачення ITC вже направило свій протест в різні організації і держоргани, включаючи МЗС Англії та англійське посольство, проте відповіді поки що немає. Відомо, що кореспондента при затриманні грубо тягнули по землі, внаслідок чого він отримав декілька синців на колінах і руках, також йому порвали одяг.

14 серпня на прес-конференції представник МОК пані Давіс, коли було поставлено питання щодо цих подій, заявила, що ЗМІ не повинні зазнавати перешкод під час роботи в Пекіні. «Коли кореспонденти працюють згідно з до місцевими законами і правилами, то МОК не підтримує жодних спроб перешкодити їм у цьому», «Ми б не хотіли, щоб таке повторилося ще раз», сказала Давіс.

Проте під час публікації цих слів на китайському сайті Олімпіади, переклад був зроблений не точно, і в ній вже не була помітна така категорична критика дій китайської влади.

Представник пекінського олімпійського комітету Ван Вей з цього приводу сказав, що в майбутньому поліцейські і кореспонденти повинні більше контактувати один з одним: це допоможе краще зрозуміти мотивацію вчинків обох сторін, сприяючи кращій співпраці.

Британська газета The Times в своєму повідомленні виступила з різкою критикою таких дій пекінської влади, заявивши, що остання знову порушила свою обіцянку надати свободу роботі кореспондентів під час проведення Олімпіади. Газета також збирається офіційно заявити свій протест пекінському олімпійському комітету.

Є інформація про те, що затримані під час цієї акції протесту 8 учасників після декількох годинників ув'язнення були відправлені з країни.

На представленому відео англійською мовою, чітко видно, як китайські поліцейські намагаються присікти акцію протесту, а також перешкодити кореспондентові робити зйомку. В той момент, коли жінка в кадрі голосно плаче, поліцейські збили оператора з ніг на землю. Після того його заштовхали в мікроавтобус. На відео видно, що він з вікна автобуса дає інтерв'ю, а потім підходить поліцейський і намагається заштовхнути його всередину.

Кореспондент каже, що у нього є посвідчення ЗМІ, показуючи його, і запитує, чому ж його заарештували. Поліцейський відповідає, що він знає про посвідчення, і все одно намагається заштовхнути кореспондента всередину.

Опісля постраждалий кореспондент розповів, що його привезли в найближчий ресторан, забрали у нього взуття і всі особисті речі, при цьому йому так і не сказала про причину затримання. (Ресторан був використаний замість поліцейського відділку, щоб міліцію було важче звинуватити в незаконному затриманні - прим. редакції).

В автобусі в затриманого запитували, як він ставиться до питання Тибету. «Я постійно повторював їм, що я кореспондент і всього лише знімав репортаж про акцію протесту, і все», - згадує Йохан.

Подивитись відеорепортаж з місця подій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...