• Китайський адвокат-правозахисник Гао Чжишен зазнає неймовірних мук

  • Субота, 16 серпня 2008 року

Китайський адвокат-правозахисник Гао Чжишен зазнає тортур, які «перевершують всяке розуміння», розповів високопоставлений чиновник пекінського режиму.

Гао Чжишен, заарештований у листопаді минулого року, після двох місяців тортур і знущань був випущений на волю, проте перебував під спостереженням.

Одне з джерел, близьке до урядових кіл Китаю, розповідає сьогодні, яким тортурам і приниженням піддавали відомого адвоката.

Одного дня його повністю роздягнули і били электрошокерами. Коли він знепритомнів, охоронці мочилися йому на голову. Його сім'я, особливо маленькі діти, також постраждали від знущань.

Ці одкровення викликають ще більше хвилювань, коли дізнаєшся, що 7 серпня, напередодні відкриття Олімпійських ігор, він зник, і місце його перебування невідоме.

Віце-голова Європарламенту Едвард Макміллан-Скотт недавно надіслав прем'єр-міністрові Великобританії Гордону Брауну листа з наполегливим проханням спробувати дістати гарантії безпеки життя Гао Чжишена під час його зустрічей із керівниками китайської компартії на Олімпіаді. «Гао Чжишен - це сумління Китаю, якими були російські дисиденти в радянські часи», - пояснив пан Макміллан-Скотт.

«Сьогодні Китай відрізняється від Радянського Союзу поширеним використанням тортур у своїх ГУЛАГах, - сказав спеціальний доповідач ООН по тортурах Манфред Новак, - У таборах може бути до 7 мільйонів в'язнів. Я зустрічався з багатьма з тих, хто вижив, їх піддавали тортурам за їхні релігійні переконання».

Гао Чжишен уважався одним із десяти кращих адвокатів Китаю. Він захищав права членів підпільної християнської церкви; шахтарів вугільних шахт; людей, що подають скарги; жертв, яких виселяли з помешкань; послідовників Фалуньгун.

У 2006 році він написав кілька листів керівникам компартії з проханням припинити переслідування духовного руху Фалуньгун, яке почалося в 1999 році.

Арешт Гао був результатом листів, які він направив Макміллану-Скотту і конгресу США, вказуючи на посилення порушень прав людини перед Олімпійськими іграми.

Джерело підтвердило радіостанції «Голос надії», що Гао Чжишен переживав такі ж муки, як послідовники Фалуньгун.

У зафіксованій телефонній розмові джерело пояснило, що це було спрямовано на його смерть або хоча б на придушення волі. Він перебував, швидше, у виправному таборі, ніж у в'язниці. «Тортури за межею всякого розуміння», - додало джерело.

«Гао добре відомий на Заході. Він - дуже шанована людина. Якщо з ним щось станеться, можна буде назвати ці Олімпійські ігри другою берлінською Олімпіадою-1936», - прокоментував ситуацію екс-депутат канадського парламенту Девід Кілгур.

«Те, що вони роблять, абсолютно не може бути виправдано. Це просто доводить, що йдеться про тоталітарну владу, а не авторитарну, і що твоє життя, якщо ти не партійний апаратник, у державі-партії Китаї ціниться не більше ніж попіл від сигарети», - додав він.

Далі Кілгур сказав: «Ми отримали повідомлення, що його катували в Пекіні. Девід Мейтас і я висунули його на Нобелівську премію миру. А його, одного з наймужніших людей на планеті, сьогодні катують».

Стефан Джонс, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...