• Джерело з Китаю повідомило інформацію про жорстокі тортури, здійснювані щодо відомого китайського адвоката Гао Чжишеня

  • Неділя, 10 серпня 2008 року

Напередодні Олімпійських ігор, джерело з Китаю повідомило редакції радіо інформацію про те, яким жорстоким тортурам був підданий відомий адвокат-правозахисник Гао Чжишень, після того, як рік тому його таємно викрали з будинку поліцейські.

Джерело, що побажало залишитися анонімним, повідомило, що після того, як рік тому Гао був таємно викрадений поліцією зі своєї квартири, протягом 2-х місяців до нього застосовували жорстокі фізичні і психологічні тортури. За словами джерела, людям навіть важко уявити собі ступінь жорстокості всієї цієї картини тортур, яким піддавали Гао. Деякі поліцейські потайки дуже поважають адвоката за його стійкість.

Нижче наводиться частковий переклад аудіо-запису повідомлення джерела з Китаю про Гао Чжишеня:

«Поліцейські роздягнули Гао Чжишеня догола, а потім збили його з ніг на підлогу, і декілька чоловік почали бити його електричними палицями. Йому протягом довгого часу не давали спати. Били дуже часто».

Далі інформатор розповів, що поліцейські застосовували до нього всі ці катування, щоб змусити його зробити три речі. «Перша - щоб він написав статті з наклепом на Фалуньгун; друга - щоб він написав статті з наклепами на засновника Фалуньгун; третя - щоб він писав статті з прославлянням китайської компартії».

«Гао не виконав жодного їхньої вимоги. Його катували так жорстоко, що навіть ті, хто не брав участь в цьому, а просто знали про ситуацію, відчували сильний дискомфорт усередині. Людям дійсно важко уявити, яка жахлива це була картина».

Далі він розповів, що до Гао застосовували такі ж тортури, які застосовують і до послідовників Фалуньгун. «Поліцейські роблять це так, ніби перед ними не люди, а тварини. Гао кілька разів намагався накласти на себе руки».

Під час всього інтерв'ю інформатор схвильованим голосом часто повторював: «Вам дуже важко хоч приблизно собі уявити, які там насправді відбуваються репресії. Цього не передати словами».

Джерело також повідомило, що китайська влада сильно боїться, що під час Олімпійських ігор може статися який-небудь інцидент, тому вони таємно вивезли всю сім'ю Гао з Пекіна і до кінця Ігор не дозволять їм повернутися.

Нагадаємо, що Гао Чжишень - відомий китайський адвокат-правозахисник, один з не багатьох китайських адвокатів, хто брав справи захисту в суді послідовників Фалуньгун. Він також написав першим лідерам Китаю декілька відкритих листів, в яких закликав їх звернути увагу на безправне положення послідовників Фалуньгун, а також на жорстокі репресії, яким вони піддаються. Гао є автором декількох книг, які перекладені англійською мовою, і в яких він виступає з критикою комуністичного режиму.

Юй Хан. Радіо Голос Надії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...