• МОК попередив Пекін, що потрібно розділяти політику і спорт

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 2 липня 2008 року
Після того як голова парткому Тибетського автономного району Чжан Чінлі у своїй промові під час церемонії Естафети олімпійського вогню в Тибеті висловив критику на адресу Далай-лами, Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виніс попередження з вимогою до Пекіна розділяти політику і спорт.

Як повідомила Бі-бі-сі китайською мовою, пекінська влада постійно засуджує Далай-ламу і стверджує, що це він організував заворушення в Лхасі 14 березня, а також що він намагається відокремити Тибет від Китаю.

У повідомленні також мовиться, що минулої суботи, коли в столиці Тибетської автономії м. Лхасі проходив етап Естафети олімпійського вогню, голова парткому Чжан Чінлі у своєму виступі на церемонії початку естафети висловився з різкою критикою й нападками на Далай-ламу, а також сказав, що китайська компартія вживатиме найстрогіших заходів стосовно Далай-лами і його прихильників.

«Ми неодмінно зможемо розгромити задуми угрупування Далай щодо розколу Китаю. У нас є сили, щоб захистити й зберегти стабільність у Тибеті», - сказав Чжан Чінлі. «У Тибеті ніколи не зміниться небо, в нім завжди розвиватимуться червоні прапори з п'ятикутною зіркою», - продовжив свою промову партійний лідер.

З цього приводу організація МОК видала заяву, в якій висловила співчуття з приводу того, що під час заходів, пов'язаних з Олімпіадою, було зроблено політичну заяву. У заяві МОК також мовиться, що від імені МОК уже відправлено листа пекінському комітетові підготовки Олімпіади, в якому нагадується про те, що потрібно розділяти політику і спорт, а також висунуто вимогу, щоб пекінський комітет надав гарантії, що більше такі інциденти не повторяться.

Проте пекінська влада не визнали це попередження й критику МОК.

Представник МЗС КНР Лю Цзяньчао на поточній прес-конференції заявив, що він не розуміє цього листа МОК. Він також сказав, що промова Чжан Чінлі була спрямована лише на створення стабільної та гармонійного середовища для Олімпіади.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...