• У Синьцзяні міліція заарештувала декілька десятків уйгурів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 10 червня 2008 року
Молоді представники уйгурської національності напали на міліційне віддділення Саньгун, кидаючи в нього каміння і пляшки із запальною сумішшю, а також спалили вантажівку, господар якої - китаєць-хань.

Як повідомив 6 червня Всесвітній Уйгурський Конгрес (WUC), головний офіс якого знаходиться в Німеччині, декілька молодих уйгурів, виражаючи свій протест проти посилення утиску уйгур напередодні Олімпіади китайською компартією, минулого тижня почали кидати каміння і пляшки із запальною сумішшю в будівлю міліційного відділення Саньгун, розташованого в повіті Хочен Синцзянь-Уйгурського автономного округу.

Інформацію про напад на міліційне відділення також підтвердило агентство France Press. Проте ніяких подробиць цього інциденту міліція повіту не розповіла, пославшись на те, що їм суворо заборонено поширювати цю інформацію і що вони самі не знають ніяких подробиць.

Місцевий житель, який проживає неподалік від міліційного відділення Саньгун, розповів кореспондентові радіо «Вільна Азія», що інцидент нападу на міліційне відділення з боку уйгурів дійсно мав місце. Він також розповів, що від кинутих пляшок із запальною сумішшю, в будівлі міліції почалася пожежа, яку відразу ж погасили. Щонайменше двоє людей було арештовано.

Студент уйгурської національності з села Шуанчу повіту Хочен розповів кореспондентові радіо, що минулого тижня у них в селі спалили вантажівку, господар якої - китаєць-хань. У зв'язку з цим міліція заарештувала понад 20-ть уйгурів. «Я знаю одну бабусю, минулого тижня заарештували її чоловіка і трьох синів. Вони зовсім не брали участі в тому інциденті, проте міліція сказала, що їх не випустять до кінця Олімпіади. Бабуся дуже стара і тепер нікому допомагати їй по господарству», - розповів студент.

Студент також розповів, що близько півроку тому в їхньому селі багато уйгурів зібралися разом, щоб подивитися якийсь відеофільм на релігійну тему, в результаті їх усіх заарештували і випустили тільки через 15 днів. Він ще сказав, що їхня місцева міліція не дозволяє жінкам-мусульманкам закривати обличчя хустками, що також викликає велике невдоволення у людей.
Підписатися:

Коментарі