ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Учителі Ван Ченюань відреклися від неї, а її батьки вимушені переховуватися

Велика Епоха
Ван Ченюань, оточена китайцями, що підтримують політику компартії, намагається закликати їх до мирного діалогу і обговорення. Фото з epochtimes.com
Ван Ченюань, оточена китайцями, що підтримують політику компартії, намагається закликати їх до мирного діалогу і обговорення. Фото з epochtimes.com
Через те, що китайська студентка, яка знаходиться на навчанні в США, закликала китайців тверезо і спокійно ставитися до інцидентів, пов'язаних з Тибетом, її видалили із списку випускників школи, в якій вона вчилася, від неї публічно відреклися її колишні вчителі, її батьки були вимушені піти з роботи і переховуватися.

В інтерв'ю кореспондентові телеканалу NTDTV Ван Ченюань розповіла, що організація китайських студентів університету Duke, через яку особисті дані Ван потрапили в Інтернет, має тісні зв'язки з китайським посольством і що раніше вже були випадки, коли ця організація наклеювала ярлики на неугодних китайській компартії людей. Наразі поліція вже веде розслідування діяльності цієї організації.

Зараз Ван знаходиться під захистом поліції, вона також найняла адвоката. Весь минулий тиждень вона не відвідувала заняття в університеті, побоюючись нападів, оскільки отримала безліч листів і дзвінків від своїх співвітчизників з погрозами фізичної розправи. Вона сподівається, що наступного тижня знову зможе відвідувати уроки. Ван розповіла, що багато китайських студентів зараз прагнуть її уникати, а багато американців і китайці з американським громадянством висловлюють їй підтримку.

Ван також розповіла кореспондентові, що адміністрація школи, в якій вона вчилася, анулювала її диплом і викреслила її зі всіх списків випускників школи, причому сталося це все на спеціальній церемонії. Під час цієї церемонії був вивішений великий транспарант із словами засудження Ван. Адміністрація зібрала всіх учнів школи і колишні вчителі Ван публічно перед всіма відреклися від неї, і сказали, що вона негідна бути китаянкою. Вона також розповіла, що біля їхнього будинку скрізь написи з погрозами стосовно неї і її батьків, двері забруднені калом, вікна розбиті і багато речей з будинку вкрадено. Її батьки вимушені були залишити свою роботу і переховуватися. Про це вони написали їй у листі.

Стосовно такої сильної хвилі нападок, образ і погроз, яких зазнала Ван, вона сказала: «Це справжня «Культурна революція». Страшно тільки те, що на цей раз це «Народна культурна революція». Їхні ці акції патріотизму, насправді обчорнили китайську націю. Ці несамовиті крайні прояви націоналізму говорять про те, що люди живуть під постійним тиском, що в душі у них накопичилося багато всього і їм нікуди виплеснути свої емоції. Це якраз навпаки говорить про те, що китайцям дуже необхідно почути думку, відмінну від думки компартії. Це може розбудити їхню здатність самостійно розумно оцінювати ситуацію».

Версія китайською