• У головному олімпійському стадіоні «Пташине гніздо» протікає дах

  • Вівторок, 22 квітня 2008 року
Після дощів, що пройшли недавно в Пекіні, виявилося, що в центральному олімпійському стадіоні «Пташине гніздо», на будівництво якого було витрачено понад $500 млн., протікає дах. Фахівці не виключають вірогідності того, що в проекті стадіону були допущені помилки, а також погана якість зварених стиків.

18 квітня на стадіоні «Пташине гніздо» були проведені перші перевірочні змагання марафонців під час яких було виявлено, що стадіон протікає в декількох місцях. Заступник завідуючого відділу ЗМІ, який повідомляє про функціонування державних стадіонів, пан Чен Шусюн, повідомив, що в деяких місцях над трибунами і технічними кімнатами виявлено протікання даху.

Чен сказав, що про цю проблему вже повідомлено пекінському олімпійському комітету і вже ведеться з'ясування причин. Він також додав, що не виключається будь-яка причина, наприклад, погано зварені стики і недоліки в проекті.

Окрім протікання даху над трибунами, під час пробних змагань вітер також задував дощ на трибуни глядачів. Добре, що було багато порожніх місць і глядачі могли пересісти. Чен визнав, що цю проблему вирішити не вдасться, оскільки на самому стадіоні немає загального даху, тому неможливо уникнути попадання дощу на частину глядацьких місць. Все, що може зробити адміністрація, це приготувати для глядачів накидки від дощу.

Незручність також викликає і турнікет безпеки, який розташований дуже далеко від самого стадіону (від турнікета до стадіону потрібно йти ще 20 хвилин), і який налаштований набагато чутливіше, ніж в аеропортах. Наприклад, він фіксує сережки, обручки і ланцюжки. Гостям доведеться все це знімати перед тим, як пройти турнікет.

Професор будівельної кафедри пекінського університету Чинхуа пан Пен Пейкен в інтерв'ю кореспондентові гонконзької газети сказав, що виходячи з конструкції стадіону, він неодмінно повинен протікати. «Влада будувала стадіон, як скульптуру, піклуючись тільки про «красиву форму», а не про його функціональність», - сказав Пен. Він також передбачив, що через рік щодня можна буде бачити робітників, які ремонтують дах стадіону.

Якийсь час тому, інший професор академії образотворчих мистецтв при університеті Чинхуа пан Лі Ен назвав стадіон «Пташине гніздо» «купою металобрухту». Він сказав, що велика кількість заліза, з якого зроблений стадіон, діє, як електрична котушка, і люди, що знаходяться на стадіоні, зазнаватимуть електромагнітного випромінювання. Лі також відзначив, що на сталевих балках дуже багато швів, тому не можна уникнути корозії.

Як повідомила британська газета Sunday Times, пекінська влада приховує численні випадки, що сталися під час будівництва стадіону, в результаті яких загинули або були поранені робітники. Щонайменше десять робітників загинули на будівництві стадіону. Тільки після того, як свідки підтвердили, що бачили, як робітники падали з висоти і розбивалися на смерть, пекінська влада визнавала це.

У повідомленні також мовиться, що минулого місяця пекінський олімпійський комітет дозволив понад десяти китайським і західним кореспондентам спостерігати процес підготовки стадіону до Олімпіади і спілкуватися з робітниками. Один із будівельників повідомив їм, що йому вже протягом довгого часу не виплачують зарплату і що вся їхня сім'я через це зараз знаходиться в тяжкому становищі, він неодноразово вимагав від начальників виплати зарплати, але ніхто не звертає на нього уваги, тому він був вимушений припинити працювати і почати протестувати.

На спорудження стадіону «Пташине гніздо» було витрачене понад 500 млн. доларів США і 42 тис. тонн сталі. Будівництво було почате в грудні 2003 р. і закінчене в березні 2008 р.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...