• Розпалюючи в людях ненависть, китайська компартія знищує саму себе

  • Неділя, 20 квітня 2008 року
У ситуації обвалів на біржах, сильного підвищення цін і численних соціальних проблем китайська компартія (КПК) роздуває у людей націоналістичні відчуття, намагаючись таким чином перевести вогонь обурення китайського народу внутрішніми проблемами, що розгорається, на західні країни. Наразі КПК провокує китайців бойкотувати такі великі міжнародні ЗМІ, як ВВС, FOX NEWS та ін. Підбурювані КПК китайці почали бойкотувати мережу гіпермаркетів Carrefour, продукцію фірми L`OREAL, ресторани компанії Kentucky Fried Chicken (KFC) та інші закордонні фірми, а також проводити акції бойкоту західних ЗМІ і так далі
 
Цензор ЗМІ та головний редактор журналу «Дунсян» Чжан Вейго і письменник з провінції Гуйчжоу Цзен Нін в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times поділилися своєю думкою щодо цих подій.
 
Вони вважають, що всіма цими діями КПК прагне перевести увагу китайців від численних суперечностей, що загострилися, усередині країни на зовні, щоб таким чином ослабити небезпеку розвалу своєї влади. Все це є проявом передсмертних судом компартії перед її розпадом.
 
Вони також висловили думку про те, що, розпалюючи в людях ненависть і патріотичні почуття, КПК грає з вогнем і, врешті-решт, все це обернеться проти неї самої. Рухомі гарячими патріотичними почуттями любові до батьківщини люди, врешті-решт, зрозуміють, хто насправді завдає шкоди Китаю і почнуть рух проти влади компартії, проти її тоталітарного правління.
 
Усі ці недавні події напередодні Олімпіади допомагають не тільки китайцям, але й західному суспільству побачити і зрозуміти, що ж криється за красивою маскою КПК і з чим вони насправді мають справу.
 
Розпалювання ненависті в людях з метою відстрочити свій останній подих
  
Коментатор американського телеканалу CNN Джек Кафферті (Jack Cafferty) 14 і 15 квітня, коментуючи одну з недавніх подій, сказав таку фразу: «...группа дурнів і головорізів». Ці слова він адресував китайському уряду, а не китайському народу. Він зрозуміло пояснив це у своїх вибаченнях перед китайськими громадянами. Проте МЗС КНР і рупор компартії – агентство Сіньхуа – продовжують розпалювати в людях ворожий настрій і вимагають, щоб CNN вибачилося ще раз. Вони навіть почали акцію збору підписів в Інтернеті.
 
Чжан Вейго відзначив, що ці дії КПК мають політичну мету. Таким чином вона хоче зробити із західних ЗМІ козла відпущення, щоб китайці виплеснули на них увесь свій гнів, що накопичився, і невдоволення внутрішніми проблемами.
 
Останнім часом агентство Сіньхуа дуже скромно публікувало повідомлення про те, що через неналежне врегулювання обвалу на біржах і на ринку нерухомості багато людей покінчили життя самогубством, розбивали офіси бірж і так далі. Але в той же час Сіньхуа голосно сурмить про те, що китайське МЗС вимагає від CNN вибачень, кажучи, що CNN «намагається налаштувати китайський народ проти уряду».
 
Чжан Вейго вважає, що фактично якраз навпаки – КПК прагне розпалити суперечність між китайцями, які проживають за кордоном і провідними шарами західного суспільства, між китайцями-хань і тибетцями, китайцями і західними людьми, між західною і східною культурою. Ці прояви КПК ще раз підтверджують, що Китай перебуває під тоталітарним управлінням, у якому немає свободи слова. Китайська компартія хоче контролювати не тільки китайські ЗМІ, але й західні.
 
Щодо цього інциденту із CNN Чжан сказав, що, звичайно ж, коментатор повинен був бути більш тактичним, але якби китайці в Китаї змогли подивитися весь цей репортаж CNN цілком, то у них була б зовсім інша думка і настрій. Адже коментатор критикував КПК за порушення прав людини, фактично виступаючи за права китайських громадян. До того ж у західних ЗМІ є свої механізми виправлення помилок, що ґрунтуються не на вибаченнях, а на повному розкритті справжньої ситуації. Багато ЗМІ, конкуруючи між собою, по-різному розповідають про одну й ту ж подію, таким чином, вони і виправляють помилки один одного, в результаті люди можуть дізнатися правду, що є найголовнішим. CNN часто критикує Білий Дім, але ніколи не було такого, щоб Білий Дім зажадав вибачень, це було б просто смішно.
 
Перед своїм падінням КПК всіма силами намагається брехнею ввести людей в оману
 
Цзен Нін вважає, що після того, як у міжнародному співтоваристві почала наростати хвиля засудження КПК за її дії в Тибеті, ця інформація почала все більше просочуватися всередину країни. Панічно боячись, що крізь пелену брехні, якою оповила КПК китайців, вони побачать правду, і це викличе у них невдоволеність правлячим режимом, китайська влада вдалася до такого способу, як розпалити в людях ненависть до західних країн. Таким чином, вороже ставлячись до західного вільного суспільства, китайці автоматично не прийматимуть його демократичні цінності та погляди, а це є вкрай важливим для тоталітарної влади.
 
Офіційні вислови китайської влади не відображають волю народу
 
Чжан Вейго підкреслив, що люди, які не знають справжньої ситуації в Китаї, дивлячись на ці так звані «патріотичні рухи» китайців, можуть подумати, що західні ЗМІ перебувають під тиском волі китайського народу. Проте фактично в Китаї не існує волі народу. Доти, доки в країні не буде свободи слова і свободи друку, там не може бути вираження справжньої волі народу. Всі ці прояви всього лише результат умисного підбурювання і введення в оману людей китайською компартією.
 
Біснуватість «Культурної революції» – це хіба була воля народу? Кривава розправа над студентами в 1989 р. – це воля народу? Жорстоке придушення Фалуньгун – це теж воля народу? Усе це воля партії і нікого більше. Починаючи з 1949 р., в Китаї немає волі народу.
 
Націоналізм – це двосічний меч 

 
Цзен Дін вказав на те, що, розпалюючи в людях націоналістичні почуття, КПК сама погіршує своє становище.
 
Частина китайців, можливо, впіймаються на цю вудку КПК, але багато китайців вже мають доступ до західних новин і вже сформували здатність самостійно розмірковувати і робити висновки, тому їх вже не так легко водити за ніс.
 
Цзен сказав, що гарячий порив націоналізму і патріотизму, дійшовши до певного ступеня, обернеться від західних країн у бік правлячого режиму. За останні сто років більшість рухів за свободу починалися саме з маленьких іскор патріотичних почуттів, які потім перетворювалися на велике полум'я, що спалює деспотичних правителів.
 
Те, що відбувається зараз, – це тільки початок, і на перший погляд здається, що КПК контролює цю силу вогню патріотичних почуттів, але хто згорить в самому кінці, ми побачимо найближчим часом.
 
Зараз Китай стоїть на роздоріжжі між двома шляхами, на межі між світлом і темрявою. Усі події, що відбуваються зараз, говорять про те, що компартія вже віджила свій вік. Із КПК вже вийшло 35 млн. чоловік, Естафета факела за права людини розповсюджується в Китаї – усе це веде до розкладання КПК, навряд чи вона зможе протриматися цей рік. 
 

Версія китайською
  
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...